انتصاب رئيس و اعضاي شوراي سياست گذاري دو سالانه «نشان شيرازه»
11/04/1397 12:3

با حکم معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری سومین دوره دو سالانه «نشان شیرازه» منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب به نقل از روابط عمومي معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ با حكم محسن جوادي؛ معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سيد محمد مجتبي حسيني به عنوان رئيس شوراي سياستگذاري سومين دوره دو سالانه «نشان شيرازه»  منصوب شد.

بر اساس احكام صادر شده، حجت الاسلام و المسلمين محمدرضا زائري، نيكنام حسيني پور، افشين داورپناه، فرزاد اديبي، عليرضا اسماعيلي، علي ثابت و احمد مسجد جامعي به عنوان اعضاي شوراي سياست‌گذاري سومين دوره دو سالانه «نشان شيرازه» انتخاب شدند.

در متن حكم سيد محمد مجتبي حسيني آمده است:

«نظر به تخصص، دانش و شايستگي‌هاي جنابعالي، به موجب اين حكم به عنوان «رييس شوراي سياستگذاري سومين دوره دو سالانه نشان شيرازه» كه توسط خانه كتاب برگزار مي شود، منصوب مي شويد.

ابعاد ظاهري و زيبا شناختي كتاب يقينا يكي از مهمترين و تاثيرگذار ترين مولفه هاي كتاب به شمار مي آيد  كه ايرانيان از ديرباز در آن صاحب انديشه و سبك بوده اند، اما به نظر مي رسد در بازار انبوه توليد كتاب در ايران، ديگر كمتر چنين جنبه هاي مهمي، به دقت و شايستگي مورد توجه اصحاب نشر قرار مي گيرد.

اميد است با توجه به اهتمام، دانش و علاقه جنابعالي در اين زمينه، با سياستگذاري هاي مفيد و كارآمد در «جايزه نشان شيرازه» به ارتقاي سطح كمي و كيفي ظاهري و زيبا شناختي كتاب كمك شود.»

متن حكم اعضاي شوراي سياستگذاري سومين دوره دو سالانه «نشان شيرازه» به شرح زير است:« توجه به ابعاد ظاهري آثار توليد شده در حوزه مكتوب از دير باز  مورد توجه ايرانيان خوش ذوق بوده است و هر كوششي با هدف ارتقاء كيفي وضعيت كتاب، كتابخواني و نشر كشور، گامي است موثر در مسير رشد آگاهي جامعه ايراني و قدمي است به سمت كيفيت بخشي به زندگي و تعالي معنوي.

در راستاي چنين هدفي و نظر به تجربه و دانش جنابعالي، به موجب اين حكم به عنوان عضو شوراي سياستگذاري سومين دوره دو سالانه «نشان شيرازه» منصوب مي شويد.

اميد است به پشتوانه دانش و دقت نظر شما، دو سالانه نشان شيرازه  اين بار سودمند تر به بار بنشيند و مجموعه نشر، فرهيختگان و علاقمندان به كتاب از آن بهره مند شوند.»