وزير فرهنگ و ارشاد به ديدار دكتر محمدعلي موحد رفت
14/04/1397 19:43

وزیر فرهنگ و ارشاد همزمان با روز قلم به دیدار دکتر محمدعلی موحد، مولف و مترجم حوزه های تاریخ معاصر، حقوق و ادبیات رفت.

 

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب به نقل از مركز روابط عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دكتر سيد عباس صالحي ظهر روز چهاردهم تيرماه؛ روز قلم، به منظور ديدار و تبريك اين روز به منزل دكتر محمدعلي موحد؛ مولف، مترجم، شاعر و مصحح پيشكسوت رفت.

در اين ديدار دكتر محمد علي موحد ضمن بيان خاطراتي از دوره‌هاي مختلف، چگونگي تاليف چند عنوان از آثار خود را روايت كرد.

وي همچنين با اشاره به عدم انتشار بعضي از آثار و انتشار بدون اجازه تعدادي ديگر از آثار خود درباره حقوق اهل قلم گفت: اگرچه راه‌اندازي دفتر مشاوره حقوقي اهل قلم‌ كار خوب و مفيدي بنظر مي‌رسد اما ضروري است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مركزي را به منظور صيانت از حقوق اهل قلم داير كند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي هم در همين راستا با اشاره به روند فعاليت‌هاي صورت گرفته براي لايحه حمايت از مالكيت معنوي گفت: اين لايحه بيشتر از يك سال است كه از طرف دولت به مجلس ارائه شده و تعدادي از نمايندگان محترم هم پيگير آن هستند كه انشالله به نتيجه مي‌رسد.

صالحي همچنين اظهار داشت: پيگير اين هستيم كه حل اختلاف و دعاوي مربوط به اهالي فرهنگ و هنر در فضا و مجموعه‌اي اختصاصي انجام شود.

قابل ذكر است كه سيد عباس صالحي به مناسبت‌هاي گوناگون به ديدار اساتيد و پيشكسوتان فرهنگ و هنر مي‌رود. در ديدار وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با دكتر محمدعلي موحد، نيكنام حسيني‌پور؛ مديرعامل خانه كتاب صالحي را همراهي مي‌كرد.