بررسي كتاب هاي «سرمايه‌گذاري خارجي در پرتو ديپلماسي» و «خاطرات آنكارا» در سراي اهل قلم
19/04/1397 13:50

کتاب های «سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» و «خاطرات آنکارا» در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب معرفی و بررسی می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب؛  دو كتاب «سرمايه‌گذاري خارجي در پرتو ديپلماسي» و «خاطرات آنكارا» چهارشنبه (20 تيرماه) در سراي اهل قلم موسسه خانه كتاب معرفي و بررسي مي شود.

در اين نشست بهمن حسين‌پور، مرتضي دامن‌پاك جامي و حسن علي‌بخشي كتاب هاي«سرمايه‌گذاري خارجي در پرتو ديپلماسي» و «خاطرات آنكارا» را معرفي و بررسي مي كنند.

بهمن حسين پور كه از سال 1387 تا 1391 به مدت چهار سال سفير ايران در تركيه بود، خاطرات خود از چند سال حضور در اين كشور را به صورت كتابي مصور، در دو هزار نسخه و 292 صفحه چاپ و روانه بازار كرد.

كتاب سفير سابق ايران در تركيه شامل پيشگفتار، يقدمه، 9 فصل و آلبومي از تصاوير مربوط به دوران فعاليت حسين پور در تركيه است.

آشنايي اجمالي با تركيه و اهميت روابط با اين كشور، معرفي نگارنده، ورود به تركيه و شرح خاطرات، اولين اقدامات ضروري در سال اول ماموريت، پروژه هايي كه به نتيجه نرسيد، اقدامات انجام گرفته در روابط دوجانبه، استفاده از ديپلماسي عمومي، امور مربوط به ايرانيان مقيم و نگاهي به روند مناسبات ايران و تركيه فصل هاي تشكيل دهنده كتاب هستند.

«سرمايه‌گذاري خارجي در پرتو ديپلماسي» نوشته بهمن حسين‌پور نيز حاصل تجربه سال‌ها فعاليت يكي از ديپلمات‌هاي موفق ايران در كشورهاي خارجي است كه به‌اختصار آگاهي‌هايي را در مورد طراحي و استفاده مطلوب از ديپلماسي اقتصادي در عرصه سياست خارجي و بررسي و شناخت تجارب ساير كشورها به دست مي‌دهد و ديپلمات‌هاي ايران مي‌توانند اطلاعات سودمندي را در زمينه نحوه سرمايه‌گذاري در كشورهاي خارجي از اين كتاب دريافت كنند. مؤلف بر آن است تا با كمك اين كتاب ديپلمات‌هاي كشورمان گامي ارزنده در جهت توسعه روابط اقتصادي ايران با كشورهاي ديگر بردارد.

علاقمندان براي حضور در اين نشست مي توانند چهارشنبه 20 تير ساعت 11 تا 13 به سراي اهل قلم واقع در خيابان انقلاب، خيابان فلسطين جنوبي، كوچه خواجه نصير، پلاك 2 مراجعه كنند.