كتاب « طبقه بندي علوم در تمدن اسلامي با تاكيد بر نقش ايرانيان» بررسي مي شود
18/06/1397 9:24

معرفی و بررسی کتاب « طبقه بندی علوم در تمدن اسلامی با تاکید بر نقش ایرانیان» دوشنبه (19 شهریور ماه) در سرای اهل قلم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب؛ كتاب «طبقه بندي علوم در تمدن اسلامي  با تاكيد بر  نقش ايرانيان(قرن هاي سوم تا  يازدهم هجري» دوشنبه (19 شهريور ماه) در سراي اهل قلم  معرفي و بررسي مي شود.

در اين نشست، محمد باقر خزائيلي، يونس كرامتي  و اصغر منتظر القائم در باره كتاب « طبقه بندي علوم در تمدن اسلامي  با تاكيد بر  نقش ايرانيان» سخنراني مي كنند.

كتاب «طبقه‌بندي علوم در تمدن اسلامي با تاكيد بر نقش ايرانيان» به بررسي و تبيين انديشه و آراي دانشمندان در طبقه‌بندي علوم طي هشت فصل به تبيين موضوع پرداخته است. فلاسفه نخستين گروهي بودند كه به طبقه‌بندي علم، به صورت جدي، توجه كردند و در اين راه فارابي با تصنيف كتاب احصاء العلوم گامي اساسي در اين زمينه برداشت و به دنبال وي ديگر فلاسفه نيز به تكوين طبقه بندي علوم اهتمام ورزيدند.

معرفي و بررسي كتاب ««طبقه‌بندي علوم در تمدن اسلامي با تاكيد بر نقش ايرانيان» دوشنبه 19 شهريور ساعت 17 تا 19 در سراي اهل قلم به نشاني خيابان انقلاب اسلامي، خيابان فلسطين جنوبي، كوچه خواجه نصير، پلاك۲ برپا مي‌شود.