«کتاب های منتخب جشنواره‌های کتاب ایران» به نمایشگاه فرانکفورت می روند
16/07/1397 8:43

کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران 1396» از سوی موسسه خانه کتاب برای عرضه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران 1396» مجموعه ای از بهترین کتاب‌های ایران طی سال 1396 است که به زبان انگلیسی با ترجمه شقایق قندهاری از سوی موسسه خانه کتاب  به منظور عرضه در هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت منتشر شده است.

این کتاب پیش زمینه و ذهنیت جامع و مناسبی به ناشران بین المللی و علاقمندان به آثار نویسندگان ایرانی می دهد تا بدانند در جشنواره های کتاب مختلف در ایران چه آثاری برگزیده  شده اند.  ناشران خارجی می توانند با مراجعه به وب سایت یا مکاتبه با ایمیل هر جشنواره در خصوص خرید رایت  آن اثر به ناشر مربوطه معرفی شوند.

بر اساس آمار و اطلاعاتی که در کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های کتاب ایران 1396» ارائه شده است، درطول سال96، در مجموع، 29جایزه یا جشنواره کتاب در سطح کشور برگزار شده است؛ این درحالی است که  در سال 1395،تعداد جوایز و جشنواره های برگزار شده در کشور 27عنوان بوده است؛ هم تعداد جشنواره ها و جوایز و هم کتاب های منتخب در سه سال اخیر(1394،1396،1395) رشد کمی داشته است. جوایز و جشنواره های کتاب در سال 1396، در پنج مقوله سالانه(4عنوان)، ویژه ادبیات(10عنوان)، جوایزی با موضوعات تخصصی(9عنوان)، کودک(3عنوان) و جوایز کتاب سال استانی(3 عنوان) برگزار شده است.

گفتنی است، کتاب های تالیفی که در جشنواره های مختلف برگزیده یا شایسته تقدیر شناخته شده اند، در نسخه انگلیسی «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره های کتاب ایران 1396» معرفی شده اند.

خانه کتاب پیش از این نیز نسخه انگلیسی کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنوارههای کتاب ایران 1395» را به منظور ارائه در شصت و نهمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه کرده بود.

کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران 1396» از ۱۸ تا ۲۲ مهر در هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه می‌شود.