«كتاب هاي منتخب جشنواره‌هاي كتاب ايران» به نمايشگاه فرانكفورت مي روند
16/07/1397 8:43

کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران 1396» از سوی موسسه خانه کتاب برای عرضه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب، كتاب «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنواره‌هاي كتاب ايران 1396» مجموعه اي از بهترين كتاب‌هاي ايران طي سال 1396 است كه به زبان انگليسي با ترجمه شقايق قندهاري از سوي موسسه خانه كتاب  به منظور عرضه در هفتادمين دوره نمايشگاه بين‌المللي كتاب فرانكفورت منتشر شده است.

اين كتاب پيش زمينه و ذهنيت جامع و مناسبي به ناشران بين المللي و علاقمندان به آثار نويسندگان ايراني مي دهد تا بدانند در جشنواره هاي كتاب مختلف در ايران چه آثاري برگزيده  شده اند.  ناشران خارجي مي توانند با مراجعه به وب سايت يا مكاتبه با ايميل هر جشنواره در خصوص خريد رايت  آن اثر به ناشر مربوطه معرفي شوند.

بر اساس آمار و اطلاعاتي كه در كتاب «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنواره هاي كتاب ايران 1396» ارائه شده است، درطول سال96، در مجموع، 29جايزه يا جشنواره كتاب در سطح كشور برگزار شده است؛ اين درحالي است كه  در سال 1395،تعداد جوايز و جشنواره هاي برگزار شده در كشور 27عنوان بوده است؛ هم تعداد جشنواره ها و جوايز و هم كتاب هاي منتخب در سه سال اخير(1394،1396،1395) رشد كمي داشته است. جوايز و جشنواره هاي كتاب در سال 1396، در پنج مقوله سالانه(4عنوان)، ويژه ادبيات(10عنوان)، جوايزي با موضوعات تخصصي(9عنوان)، كودك(3عنوان) و جوايز كتاب سال استاني(3 عنوان) برگزار شده است.

گفتني است، كتاب هاي تاليفي كه در جشنواره هاي مختلف برگزيده يا شايسته تقدير شناخته شده اند، در نسخه انگليسي «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنواره هاي كتاب ايران 1396» معرفي شده اند.

خانه كتاب پيش از اين نيز نسخه انگليسي كتاب «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنوارههاي كتاب ايران 1395» را به منظور ارائه در شصت و نهمين دوره نمايشگاه كتاب فرانكفورت عرضه كرده بود.

كتاب «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنواره‌هاي كتاب ايران 1396» از ۱۸ تا ۲۲ مهر در هفتادمين دوره نمايشگاه كتاب فرانكفورت عرضه مي‌شود.