طرح پاييزه كتاب بدون بدهي در هفته كتاب برگزار مي‌شود
14/08/1397 8:26

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر پرداخت بدهی تمامی کتابفروشان در طرح تابستانه کتاب گفت: تمرکز ما بر خرید و خواندن کتاب است و به همین دلیل تمامی بدهی‌هایی که از طرح تابستانه کتاب به جا مانده را پرداخت و طرح پاییزه کتاب بدون بدهی در هفته کتاب اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب له نقل از ستاد خبري بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران، نشست «رونمايي از پوستر بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي» با حضور محسن جوادي،‌ معاون فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي،‌ نيكنام حسيني‌پور،‌ دبير بيست و ششمين دوره هفته كتاب،‌ محمدرضا زائري، عضو شوراي سياست گذاري هفته كتاب، سيد سعيد ميرمحمد صادق، معاون فرهنگي خانه كتاب، سكينه مهديانپور، مشاور معاونت توسعه كتابخانه‌هاي نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور،‌ زهرا مظفر،‌ معاون فرهنگي آموزش و پرورش فرهنگي هنري اردوها و فضاهاي پرورشي و سيد محمد طباطبايي، مدير روابط عمومي معاونت امور فرهنگي در خانه كتاب برگزار شد.
محسن جوادي با اشاره به هدف برگزار هفته كتاب گفت: هدف اصلي در برگزاري اين مناسبت‌ها اين است كه دوباره نام مردم ايران را با فرهنگ كتاب كه در طول تاريخ با آن گره خورده،‌ آشنا كنيم و ايران را با نام كتاب و دوستدار كتاب در جهان بشناسانيم.
معاون امور فرهنگي با تشكر از ستاد هفته كتاب در هماهنگي با سازمان ها و ديگر نهادها گفت: البته طي صحبت‌هايي كه با دبير و دبيرخانه هفته كتاب شده‌است،‌ تمركز ما بر خريد و خواندن كتاب است و به همين دليل قرار است تمامي بدهي‌هايي كه از طرح تابستانه كتاب مانده كه حدود يك ميليارد و هفتصد ميليون است را پرداخت كنيم و طرح پاييزه كتاب را نيز بدون بدهي در هفته كتاب آغاز كنيم. مقدمات اين كار آماده شده‌است و امسال هم به اميد خدا با سقف مالي آنچه نسبت به سال گذشته براي طرح پاييزه كتاب در نظر گرفته‌ايم،‌ اين طرح را شروع كنيم.
وي ادامه داد: همچنين طرح ارايه تسهيلات به كتابفروشي‌ها نيز ادامه پيدا خواهد كرد تا بخش خصوصي و كتابفروشان ترغيب شده و انگيزه بگيرند. اميدوارم كه اين هفته كتاب،‌ هفته خوب و پرثمري براي كتاب ايران باشد.
سپس نيكنام حسيني پور دبير بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان كرد: دغدغه ما اين بوده است كه در حوزه اطلاع‌رساني فعاليت بهتري داشته باشيم چراكه؛ يكي از فعاليت‌هاي عمده و مهم تبليغات است و ما بايد تا قبل از شروع هفته كتاب محتواها را آماده كرده و در اختيار سازمان‌ها و نهادهاي ستاد اجرايي و شوراي سياست‌گذاري قرار بدهيم.
حسيني پور درباره طراحي پوستر يادآور شد: طرح‎‌هاي متفاوتي در كار پوستر ارائه شد كه در نهايت پس از مشورت با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و خانه كتاب يك طرح از ميان طرح‌هاي مورد نظر انتخاب شد كه طرحي تلفيقي از كتاب سنتي و كتاب الكترونيك با نگاه به شعار هفته كتاب «حال خوش خواندن» طراحي شده است. اين پوستر زير نظر آقاي داود ارسوني طراحي شده است.
دبير بيست و ششمين دوره هفته كتاب در خصوص برگزاري طرح پاييزه كتاب تاكيد كرد: بزودي هم طرح پاييزه كتاب را همزمان با هفته كتاب و با سياست حمايت از كتاب‌هاي تاليفي و ترجمه شروع خواهيم كرد.
حسيني پور در پايان گفت: تيزر بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران به زودي آماده خواهد شد و هماهنگي‌هاي لازم جهت پخش تيزر در تلويزيون و سينماها قبل از اكران فيلم‌ها نيز انجام شده است.
اين نشست،‌ تنها رونمايي از پوستر هفته كتاب بود و جزييات تمامي برنامه‌ها در نشست خبري بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران اعلام خواهد شد. مي‌شود.
بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران با شعار «حال خوش خواندن» از تاريخ 24 آبان تا 1 آذرماه با مشاركت بيش از 50 نهاد در سراسر كشور برگزار مي‌شود.