ضرورت استفاده از ظرفيت‌هاي فضاي مجازي براي گسترش كتابخواني
16/08/1397 5:22

دبیر اسبق هفته کتاب گفت: فضای مجازی گسترش زیادی پیدا کرده‌است که فضای خوبی را برای گسترش، تبلیغ،‌ تولید و معرفی کتاب‌های خوب توسط هنرمندان و ترغیب مخاطب به کتابخوانی بوجود آورده‌است.

 

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب به نقل از  ستاد خبري بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران، محمد اله‌ياري فومني درباره ارائه بهبود برگزاري هفته كتاب گفت: دستگاه‌هاي دولتي، غير دولتي و انجمن‌هاي مردم نهاد بايد ‌در هفته كتاب دست به دست هم بدهند تا صداي كتاب و كتابخواني به گوش تعداد زيادي از مردم برسد. در حال حاضر،‌ فضاي مجازي گسترش زيادي پيدا كرده‌است كه فضاي خوبي را براي گسترش، تبليغ،‌ توليد و معرفي كتاب‌هاي خوب توسط هنرمندان و ترغيب مخاطب به كتابخواني بوجود آورده‌است.

وي ادامه داد: گسترش شبكه‌هاي اجتماعي مي‌تواند به گسترش فرهنگ كتاب و كتابخواني كمك كند و بهتر است كه از اين فضا به درستي استفاده ‌شود.

اله‌ياري همچنين درخصوص قابليت‌هاي هفته كتاب براي بهبود عملكرد و تاثيرگذاري بيشتر بر مخاطبان گفت: هفته كتاب ظرفيت بسيار خوبي براي اين كار است زيرا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و به طور خاص معاونت امور فرهنگي كه متولي حوزه كتاب است،‌ سازمان‌ها و نهادهاي ديگر را تشويق كند تا به موضوع كتاب بپردازند. اگر لذت كتابخواني را به مردم نشان بدهيم،‌ ديگر خود مردم به دنبال كتاب خواهند بود،‌ كتاب خواهند خريد و از اين لذت،‌ استقبال خواهند كرد.

مدير دفتر آموزش و توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با تاكيد بر مشاركت رسانه‌ها در تبليغ كتاب عنوان كرد: رسانه‌ها نقش بسيار موثري در اين حوزه دارند،‌ چه رسانه‌هاي مكتوب،‌ ديداري،‌ شنيداري،‌ شبكه‌هاي مجازي و يا حتي رسانه‌هايي مردمي و ملي همانند صدا و سيما و يا حتي فضاهاي شهري، مساجد و مدارس مي‌توانند بر ترغيب مخاطب به حضور در برنامه‌هاي كتاب و كتابخواني موثر باشند و خانواده‌ها را تشويق به مطالعه كتاب كنند.

بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران با شعار «حال خوش خواندن» از تاريخ 24 آبان تا 1 آذرماه با مشاركت بيش از 50 نهاد و سازمان در سراسر كشور برگزار مي‌شود.