گزارش بيست‌وششمين جايزه جهاني كتاب‌سال منتشر شد
18/11/1397 10:41

گزارش اجمالی بیست‌وششمین جایزه جهانی کتاب سال از سوی موسسه خانه کتاب منتشر شد


به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب، گزارش اجمالي بيست‌وششمين جايزه جهاني كتاب سال به معرفي آثار برگزيده جايزه جهاني كتاب سال به دو زبان فارسي و انگليسي مي پردازد. 

در بيست و ششمين دوره جايزه جهاني كتاب‌سال پس از گزينش اوليه از ميان بيش از ۲۷۰۰ عنوان كتاب شناسايي شده با موضوعات مختلف مطالعات اسلامي و مطالعات ايراني، ۲۴۴اثر در اين دو بخش از سوي بيش از ۹۲ داور مورد ارزيابي قرار گرفت و از بين ۲۸ اثر راه يافته به مرحله پاياني با مشورت هيات علمي ۹كتاب به عنوان آثار برگزيده اين دوره معرفي شدند.
در بخش مطالعات اسلامي آثاري در شاخه هاي  مطالعاتي همچون علوم قرآني و ترجمه قرآن، هنر و معماري اسلامي، تاريخ علم، اقتصاد اسلامي، علم كلام، فقه و حقوق اسلامي، تصوف و عرفان اسلامي، تاريخ اسلام و تمدن اسلامي، فلسفه اسلامي، مطالعات شيعي، اسلام معاصر و در بخش مطالعات ايراني آثاري در  شاخه‌هاي مطالعاتي شيعي، تاريخ و جغرافياي ايران بزرگ، تاريخ، تمدن و زبان هاي ايران باستان، هنر و معماري ايران، زبان و ادبيات فارسي، صنايع دستي صنعت و گردشگري، جامعه‌شناسي ايران و ترجمه آثار انديشمندان ايراني بررسي و ارزيابي شد.
 كتاب هاي ارزيابي شده در اين دوره به زبان هاي انگليسي، فرانسوي، آلماني، چيني، عربي، ايتاليايي، گرجي، تركي، بنگالي، يوناني و فنلاندي بوده است.
 برگزيدگان اين دوره از كشورهاي آلمان، ايتاليا، لبنان، ايرلند، روسيه، تركيه و آمريكا هستند.