گزارش بیست‌وششمین جایزه جهانی کتاب‌سال منتشر شد
18/11/1397 10:41

گزارش اجمالی بیست‌وششمین جایزه جهانی کتاب سال از سوی موسسه خانه کتاب منتشر شد


به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، گزارش اجمالی بیست‌وششمین جایزه جهانی کتاب سال به معرفی آثار برگزیده جایزه جهانی کتاب سال به دو زبان فارسی و انگلیسی می پردازد. 

در بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب‌سال پس از گزینش اولیه از میان بیش از ۲۷۰۰ عنوان کتاب شناسایی شده با موضوعات مختلف مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی، ۲۴۴اثر در این دو بخش از سوی بیش از ۹۲ داور مورد ارزیابی قرار گرفت و از بین ۲۸ اثر راه یافته به مرحله پایانی با مشورت هیات علمی ۹کتاب به عنوان آثار برگزیده این دوره معرفی شدند.
در بخش مطالعات اسلامی آثاری در شاخه های  مطالعاتی همچون علوم قرآنی و ترجمه قرآن، هنر و معماری اسلامی، تاریخ علم، اقتصاد اسلامی، علم کلام، فقه و حقوق اسلامی، تصوف و عرفان اسلامی، تاریخ اسلام و تمدن اسلامی، فلسفه اسلامی، مطالعات شیعی، اسلام معاصر و در بخش مطالعات ایرانی آثاری در  شاخه‌های مطالعاتی شیعی، تاریخ و جغرافیای ایران بزرگ، تاریخ، تمدن و زبان های ایران باستان، هنر و معماری ایران، زبان و ادبیات فارسی، صنایع دستی صنعت و گردشگری، جامعه‌شناسی ایران و ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی بررسی و ارزیابی شد.
 کتاب های ارزیابی شده در این دوره به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، چینی، عربی، ایتالیایی، گرجی، ترکی، بنگالی، یونانی و فنلاندی بوده است.
 برگزیدگان این دوره از کشورهای آلمان، ایتالیا، لبنان، ایرلند، روسیه، ترکیه و آمریکا هستند.