پیام تسلیت مدیرعامل موسسه خانه کتاب به مناسبت درگذشت حاج داراب بدخشان
21/01/1398 17:12

نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب با ارسال پیامی درگذشت حاج داراب بدخشان از مفاخر فرهنگ و ادب استان خراسان شمالی را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب در متن پیام تسلیت مدیرعامل موسسه خانه کتاب به مناست درگذشت حاج داراب بدخشان آمده است: «خبر درگذشت شاعر پیشکسوت آیینی و شهسوار فرهنگ خراسان شمالی زنده یاد حاج داراب بدخشان که در طول سال‌های حیات خود، همواره پایبند ارزش‌های والای اسلامی و انقلابی بود، موجب تأثر شد.

استاد حاج داراب بدخشان، فرزند رشید خود را در راه میهن داده است و از عنفوان جوانی آغازگر انجمن‌های ادبی بود. زیرا به خوبی دریافته بود در سالیان طولانی تاریخ و فرهنگ ما شعر بهترین وسیله ارتباطی است. خوش‌رویی، مهربانی و گذشت عناصر مهمی برای شمع محفل شدن ایشان بود. به روز بودن، نقش معنوی و تاثیرگذاری ایشان بر شاعران بر کسی پوشیده نیست؛ نقد را خوب می‌فهمید حتی اگر از طرف نوجوانان مطرح می شد.

زنده یاد بدخشان با ذوق و قریحه خود عمر گرانبارش را در راه شعر و شاعری گذرانده و با مجموعه شعر«تلاوت خورشید» و کتاب«یوسفی شدم در چاه» ارادتش را به اهل بیت(ع) جلا بخشیده است و آثار درخشان و بی بدیلی در ساحت شعر ولایی این مرز وبوم آفرید به طوری که زیبایی، رنگارنگی و جوانی را در اشعار استاد می توان دید.

موسسه خانه کتاب مفتخر بود در دومین برنامه عصر کتاب استانی با توجه به سیاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تحقق عدالت فرهنگی و شعار «ایران فقط تهران نیست» طی آیینی برای ادای حق شعر و ادب، میزبان حضور روشن و پرسخاوت زنده یاد بدخشان باشد که بی دریغ، خالصانه و بی ادعا همه ی علاقه مندان و جوانان را مهمان دنیای شعر و شاعری می کرد. ما همچنین بنا داشتیم طی آیینی در سطح ملی از ایشان در تهران تجلیل کنیم که اندوه و افسوس خود را در از دست دادن این چهره فرهنگی کشورمان ابراز می کنیم.  

اینجانب ضمن همدردی با خانواده، دوستان و آشنایان آن زنده یاد، به اهل فرهنگ و فضیلت و دوستداران شعر و ادبیات تسلیت می گویم. خدایش او را در جوار رحمت خویش قرینِ نعمتی ابدی سازد که بایسته چنین رفعتی است.»