"روشنگری و مساله اقتدار" رونمایی می شود
20/04/1398 9:44

آیین رونمایی از کتاب "روشنگری و مساله اقتدار" شنبه ۲۲ تیرماه در سرای اهل قلم برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در نشست رونمایی از کتاب"روشنگری و مساله اقتدار" عبدالرسول خلیلی نویسنده کتاب و  صابر امامی مدیر مسئول انتشارات به پویش حضور دارند.

عبدالرسول خلیلی در کتاب «روشنگری و مساله اقتدار» نشان داده است که در جوامع صنعتی معاصر انسان‌ها با غلبه بر طبیعت، میان سرنوشت خویش و پیوند با هستی به ویژه در حیات مادی، اجتماعی و تفسیری روحانی از آن گسست ایجاد کرده‌اند؛ یعنی اگرچه انسان‌ها با یاری علم و تخصص بر مشکلات زندگی و مصائب طبیعی استیلا پیدا یافته‌اند، ولی همچنان ناخرسندند و از آرامش طبیعی و سعادت برخوردار نیستند.

آن چه اکنون در حال گسترش است و در آینده به نحوی روز افزون توسعه خواهد یافت، آزادی فرصت‌ها و امکانات نیست بلکه اداره شدگی است: ما در جهانی به سر می‌بریم که در آن امید به دگرگونی و تغییر تا زمان برگشت ناپذیری به تعویق افتاده است و این ناشی از فریب حواس ماست. از این رو به تعبیر نیچه «باید بر فریب حواس خود پیروز شویم» و نگذاریم توان خواهی اقتدار، برگذشت پر حاصل زمان ما سیطره پیدا کنند.»
آیین رونمایی از کتاب"روشنگری و مساله اقتدار"شنبه ۲۲ تیرماه ساعت ۱۶ در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفرجنوبی، کوچه خوجه نصیر، پلاک دو برگزار می شود.