نقد و بررسی کتاب «کردها و خاستگاه آنها»
30/04/1398 13:21

کتاب «کردها و خاستگاه آنها» نوشته گارنیک آساطوریان با ترجمه صنعان صدیقی دوشنبه (31 تیرماه) در سرای اهل قلم بررسی می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب؛ نشست نقد و بررسی کتاب «کردها و خستگاه آنها؛ روش شناسی مطالعات کردی» دوشنبه (31 تیرماه) با حضور گارنیک اساطوریان، کاوه بیات، احسان هوشمند و پیمان متین  در سرای اهل قلم برگزار می شود.

آساطوریان، یکی از برجسته ترین کردشناسان و ایران‌شناسان جهان است که سال‌ها تلاش و پژوهش خود را برای بررسی همه جانبه اقوام و گویش‌های ایرانی به کار بسته است. ملک طاوس، پزیدی‌ها و جهان معنوی آنها اثر قبلی این مولف است که توسط انتشارات فرهامه چاپ شده است. «کردها و خاستگاه آنها» در ادامه پژوهش‌های میدانی  این مولف و براساس مطالعات زبان‌شناختی و قوم‌پژوهی نوشته شده است. در این کتاب تعاریف، مطالعات تاریخی، روش‌شناسی و به‌طور کلی همه آن چیزی که کردها را به عنوان بخش مهمی از مردمان این سرزمین تعریف می‌کنند، گردآوری شده‌اند.

این برنامه فردا دوشنبه ۳۱ تیر از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه‌نصیر، شماره ۲ برگزار می‌شود.