پیام تبریک مدیرعامل خانه کتاب به مناسبت روز خبرنگار
17/05/1398 9:22

مدیرعامل موسسه خانه کتاب به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار این روز را به فعالان رسانه‌ای، استادان این عرصه، روزنامه نگاران، خبرنگاران و عکاسان رسانه‌ها در حوزه‌ فرهنگ و کتاب تبریک گفت.


به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب؛ در متن پیام نیکنام حسینی پور به مناسبت روز خبرنگار آمده است: «روز خبرنگار، روز  قدردانی از کوشش های صادقانه خبرنگارانی است که برای دسترسی، تولید و انتشار اطلاعات از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و با رعایت اخلاق حرفه‌ای و هنر بیان موجب رشد و ارتقای حوزه فعالیت خود می شوند. 
خبرنگاران حوزه کتاب به عنوان رکن چهارم دموکراسی چشم،گوش و زبان مردم هستند که با نظارت و آگاهی بخشی نقشی اساسی در کیفی سازی برنامه های حوزه کتاب دارند. خبرنگاران این حوزه بازتاب دهنده صدای کتاب، کتابفروشان، ناشران، اهالی قلم و همه حلقه های نشر و چراغ هدایت و راهنمای مسئولان جهت شناسایی نقاط تاریک و نقاط ضعف این حوزه هستند.
از خبرنگاران حوزه کتاب انتظار می رود با پویایی، همه‌جانبه‌نگری،خلاقیت، جست وجوگری و پیگیری بسیاری از  مشکلات امروز حوزه کتاب، در راستای رفع این موانع و مشکلات قدم بردارند و امیدوارم مدیران فرهنگی بخصوص نهادهایی که با کتاب سر و کار دارند با سعه صدر بیشتری خبرنگاران این حوزه را ببینند و از نقد خودشان نهراسند، که نقد باعث ارتقاء می گردد و البته خبرنگاران عزیز نیز باید بین نقد و تخریب و انتقاد تفاوت قائل شوند و بیاید سال 98 را سال نقد در همه حوزه ها، چه در ساختارها و چه در فعالیت ها قرار دهیم و عهد ببندیم که خبرنگاران را از پوشش اخبار حوزه های کتاب منع نکنیم. 
از همه خبرنگاران و فعالان رسانه ای شایسته، فهیم، متعهد و بی ادعای حوزه کتاب به واسطه تلاش و همراهی شان با موسسه خانه کتاب صمیمانه سپاسگزارم.»