تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب منتشر شد
16/08/1398 11:29

تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با تکنیک پویانمایی بریده مقوا یا کات اوت ساخته و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب به نقل از ستاد خبری و رسانه ای بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، به واسطه ارج نهادن به مقام کتاب و کتاب خوانی، تیزر این دوره از هفته کتاب امسال  توسط  هنرمندان مطرح هنر پویانمایی کاملا به شیوه سنتی ساخته شد  تا  ضمن  حمایت و ارزش نهادن به آثار هنرمندان این هنر،  عرصه‌ی آگهی‌های فرهنگی  نیز با چهره‌ای فاخر از پویانمایی آشنا شود.

تیزر بیست و هفتیمن دوره هفته کتاب با تکنیک  پویانمایی «بریده جنبانی» یا کات اوت ساخته شده است . در این روش تمامی المان‌ها و عناصر موجود در  پویانمایی توسط هنرمند طراح توسط دست بر روی مقوا طراحی و سپس بریده وسرهم می‌شود.  در مرحله بعدی از اجزای برش خورده مقوا ، پارچه و کاغذ عکاسی شده و وارد سیستم دیجیتال می‌شود تا جان بخشی توسط نرم‌افزارهای رایانه‌ای انجام پذیرد.

 

ایده اصلی ویدیو معرفی هفته کتاب بر پایه شعار «حال خوش خواندن» پایه‌گذاری شده است؛ در این اثر ابتدا دستی با نشانه  یک مولف بر روی کاغذ کلماتی را می نگارد و سپس اوراق کتاب در جلد خود جا می‌گیرند. کتاب‌ها با باد پاییزی به پرواز در می‌آیند و در راه دیگر کتاب‌ها را فرامی‌خوانند.

کتاب‌های رنگی با حال خوش خود را به «کتاب‌خوانان» می رسانند و از میان کتاب گل‌های خطایی و لاله عباسی به نشانه حال خوش و هنر و ادبیات ایرانی به بیرون می‌تراوند . سفر کتاب‌ها ادامه می‌یابد  تا نشانه‌های سه نسل پیر و جوان و کودک که از اهداف و مخاطبان هفته کتاب هستند، کامل شود؛ همگان پس از کتاب‌خوانی همراه هم به مانند برگ‌های سبک‌بال کتاب در شهرها به پرواز در می‌آیند تا حس حال خوش خواندن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارند.

 

عوامل تولید ویدیوی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران عبارتند از: مدیر هنری و تولید: داود ارسونی، طراح و انیماتور: پویا رییسی، بک‌گراند آرتیست و ماکت: هانیه نجار، موسیقی (سه تار): رامین شاهین‌کار، ضبط و مسترینگ پیانو: محمد مهر، گوینده: کتایون نژاده،  استودیو صدا: چکاوا، متحرک‌سازی و رندرینگ : استودیو مصور.

فایل‌های این ویدیوی یک دقیقه‌ای بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir   بارگذاری و قابل دریافت آسان برای همگان می‌باشد.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.