بازدید معاون امور فرهنگی از اتوبوس سیار «یاران کتاب» در یزد
22/08/1398 20:58

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از اتوبوس سیار «یاران کتاب» در یزد بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب به نقل از ستاد خبری بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، در این بازدید که با حضور محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسینی‌پور؛ دبیر هفته کتاب و ابراهیم حیدری؛ مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد، علیرضا فرقانی دبیر اجرایی طرح «نشاط کتاب» گفت: استقبال خوبی از اتوبوس یاران کتاب و طرح «نشاط کتاب» توسط مردم صورت گرفت. برنامه‌های بسیاری در اتوبوس یاران کتاب با حضور علاقه‌مندان این حوزه برگزار کرده‌ایم و در محیط بیرونی اتوبوس با حضور مردم نشست کتاب‌خوانی برگزار می‌کنیم.

وی درباره برنامه‌های این اتوبوس گفت: طرح «نشاط کتاب» را به مدت ۲۱ روز و در هر منطقه به مدت سه‌ هفته برگزار خواهیم کرد و در این مدت تلاش می‌کنیم رویدادهای فرهنگی بسیاری را رقم بزنیم تا نتیجه موثری در آینده از این اتوبوس سیار کتاب بگیریم.

وی افزود: ابتدا سعی کردیم که از مناطقی که کمتر از حوزه کتاب بهره گرفته‌اند، بازدید کرده و در آنجا حضور داشته باشیم. ما اینجا ضمن استقبال از اهالی کتابخوان که به خواندن کتاب در کافه‌کتاب اتوبوس مشغول هستند به فروش کتاب خوب نیز می‌پردازیم زیرا کتاب خوب لذت خواندن را به مخاطب می‌چشاند.

فرقانی در پایان درباره طرح تخفیف فروش کتاب خاطرنشان کرد: ما برای خرید کتاب که به یک کالای لاکچری تبدیل شده‌است سعی کردیم با همکاری شرکت شاپرک  تخفیف‌هایی برای خریدکنندگان در نظر بگیریم.  مردم با عضویت در باشگاه اتوبوس سیار «یاران کتاب» از مراکزی که ما معرفی می‌کنیم خرید می‌کنند و با این کار تخفیف شامل حالشان می‌شود و آن تخفیف به بن کتاب تبدیل شده و به مردم داده می‌شود.

وی ادامه داد: روش دوم نیز مشارکت و حمایت خیران در فعالیت‌ها است که اگر حمایت آن‌ها نباشد، کار بر زمین می‌ماند و امیدواریم که در این حوزه شاهد فعالیت‌های روزافزون این قشر باشیم.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 23 تا 30 آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. همچنین فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.