«نام باوری» نقد می شود
12/09/1398 13:8

نشست نقد و بررسی کتاب «نام باوری» چهارشنبه (13 آذرماه) در سرای اهل قلم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، کتاب «نام باوری» چهارشنبه (13 آذرماه) با حضور عباس عبدی  روزنامه نگار و پژوهشگر اجتماعی، بهمن زندی  پژوهشگر زبان شناسی اجتماعی و نظام بهرامی کمیل نویسنده کتاب در سرای اهل قلم  نقد و بررسی می شود.

نام باوری: باور به قدرت جادویی نام‌ها» حاوی دو گفتار است که عناوین آن به ترتیب عبارتند از: «نام‌باوری در جامعه» و «الگوهای زبانی در جوامع نام‌باور». گفتار اول به هفت سرفصل به این شرح تقسیم شده است: «نام باوری در زبان»، «نام باوری در اسطوره‌ها»، «نام باوری در مذاهب»، «نام باوری در سحر و جادو»، «نام باوری در میراث فرهنگی»، «نام باوری در سیاست» و «نام باوری در خانواده».  گفتار دوم کتاب نیز شامل ۱۲ سرفصل به ترتیب با این عناوین است: «یکتا کردن »، «همگانی کردن»، «وصله‌ای کردن»، «تابوگرایی و حذف کردن»، «پنهان و تطهیر کردن»، «تحریف کردن»، «شناور کردن»، «تکرار و تورم زبانی»، «واژگونگی زبانی»، «دو زبان‌گونگی»، «تحقیر زبانی» و «تشابه اسمی.»

علاقمندان برای حضور در نشست نقد و بررسی کتاب «نام باوری» چهارشنبه (13 آذرماه) ساعت 16 به سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک 2 مراجعه کنند.