«کاربردهای دانشگاه» بررسی می شود
27/11/1398 13:44

نشست نقد و بررسی کتاب «کاربردهای دانشگاه» در شانزدهمین نشست«فرهنگ و دانشگاه» دوشنبه (28 بهمن ماه) در سرای اهل قلم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، شانزدهمین نشست از مجموعه نشست های فرهنگ و دانشگاه، به نقد و بررسی «کاربردهای دانشگاه» اختصاص دارد.

در این نشست خسرو باقری، رضا ماحوزی و مصطفی حدادی (مترجم) درباره کتاب «کاربردهای دانشگاه» سخنرانی خواهند کرد. 

کتاب «کاربردهای دانشگاه» حاصل تاملات و پژوهش‌های یکی از متخصصان حوزه علم و آموزش دانشگاهی است که با وجود نگارش در اوایل نیمه دوم قرن بیستم، در طول سال‌های گذشته مورد بازنگری‌های جدی قرار گرفته و با شرایط جدید مطابقت داده شده است.

این کتاب می‌تواند منبع خوبی برای بررسی تحولات نقش دانشگاه در جامعه در طول زمان و در مواجهه با تحولات اجتماعی به شمار رود. دقت نویسنده در تحولات تاریخی دانشگاه و همچنین قرابت مسائل مطرح‌شده در این کتاب با مسائل مبتلابه جامعه دانشگاهی ایران در حال حاضر، این کتاب را به اثری ماندگار و خواندنی تبدیل کرده است که می‌تواند راهگشای بسیاری از پژوهش‌ها و مطالعات در زمینه نقش دانشگاه در جامعه معاصر باشد.

علاقمندان برای حضور در این نشست می توانند دوشنبه (28 بهمن ماه) ساعت 16 به سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک 2 مراجعه کنند.