آرشیو خبرها [تعداد خبرها : 3110]

زمستانه کتاب مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی است

زمستانه كتاب مشوق خوبي براي اهل كتاب و كتابخواني است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه در ایام کرونا مردم می‌توانند در زمستانه کتاب با ۲۵ درصد تخفیف کتاب خریداری کنند مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی هستند و با توجه به تنوع موضوعی و پراکندگی جغرافیایی این اقدام حرکت خوبی است که در هر دوره استقبال خوبی از آن می‌شود.

متن کامل »

مخاطبان از طرح زمستانه استقبال خواهند کرد

مخاطبان از طرح زمستانه استقبال خواهند كرد

سیدمحمد مولانا با اشاره به اینکه همیشه استقبال مردم از طرح‌های فصلی فروش کتاب خوب است، گفت: حال که بیماری کرونا در کشور وجود دارد و تعطیلات عید نیز پیش روست همچنان مخاطبان از طرح زمستانه کتاب استقبال خواهند کرد.

متن کامل »

تقویت جایگاه کتابفروشان از تاثیرات طرح‌های فصلی فروش کتاب است

تقويت جايگاه كتابفروشان از تاثيرات طرح‌هاي فصلي فروش كتاب است

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان؛ با تقویت جایگاه کتابفروشان در سطح جامعه به واسطه اجرای طرح‌های فصلی فروش کتاب می‌توانیم به مرور شاهد بازگشایی و فعالیت فروشگاه‌های کتاب در نقاط مختلف کشور باشیم و این موضوع از برکات طرح‌هایی چون زمستانه کتاب است.

متن کامل »

کتابفروشان قم از زمستانه کتاب استقبال خوبی کردند

كتابفروشان قم از زمستانه كتاب استقبال خوبي كردند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: با شروع فراخوان زمستانه کتاب کتابفروشان از این طرح استقبال کردند و از آنجایی که امسال نمایشگاه استانی نداشتیم طرح زمستانه با استقبال خوب و بیشتری از سوی مردم و کتابفروشان روبرو شده است.

متن کامل »

در صورت استقبال از زمستانه کتاب یارانه را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهیم

در صورت استقبال از زمستانه كتاب يارانه را تا ۵۰ درصد افزايش مي‌دهيم

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای طرح زمستانه کتاب مبنا را بودجه ۴ میلیارد تومانی در نظر گرفتیم اما در صورتی که این طرح با استقبال مواجه شود می‌توانیم یارانه را تا سقف ۵۰ درصد افزایش دهیم.

متن کامل »

با طرح‌‌های حمایتی از صنعت نشر فاصله جامعه با کتاب را کاهش دهیم

با طرح‌‌هاي حمايتي از صنعت نشر فاصله جامعه با كتاب را كاهش دهيم

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ باید فاصله ایجاد شده با کتاب در جامعه را با اجرای طرح‌های حمایتی از صنعت نشر و کتابفروشان کاهش دهیم، زیرا اگر فاصله با کتاب زیاد شود در حوزه مطالعاتی، پژوهشی و فرهنگی شاهد افت سواد و اطلاعات مردم در جامعه خواهیم بود.

متن کامل »

بها دادن به کتابفروشی‌ها با طرح‌های فصلی فروش کتاب

بها دادن به كتابفروشي‌ها با طرح‌هاي فصلي فروش كتاب

علیرضا رحمانی گفت: برگزاری طرح‌های فصلی فروش کتاب از این بابت دارای اهمیت است که در ایده اجرای آن به کتابفروشی‌ها بها داده می‌شود و در کنار آن نیز خوانندگان کتاب می‌توانند به کتابفروشی‌ها رفته و با بهره از این طرح و تخفیفات آن آثار مورد نیاز خود را تهیه کنند.

متن کامل »

طرح‌های فصلی خرید کتاب قطعات پازل دسترسی آسان و ارزان مردم به کتاب است

طرح‌هاي فصلي خريد كتاب قطعات پازل دسترسي آسان و ارزان مردم به كتاب است

به گفته عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تلاش برای انتشار، توزیع و عرضه درست، ارزان و آسان کتاب به مردم قطعات پازلی است که به رشد و بالندگی کشور کمک می‌کند و طرح‌های فصلی خرید کتاب نیز از قطعات این پازل به شمار می‌آیند.

متن کامل »

تزریق بودجه و یارانه به کتابفروشان در کل بدنه صنعت نشر اثر دارد

تزريق بودجه و يارانه به كتابفروشان در كل بدنه صنعت نشر اثر دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: امیدوارم اجرای طرح‌های فصلی کتاب مستمر باشد و بودجه‌ها و یارانه‌هایی که برای طرح‌های فصلی پیش‌بینی شده است همچنان به کتابفروشان تزریق شود تا نتایج و اثرات آن در کل بدنه صنعت نشر جاری و ساری شود و ما شاهد نتایج و برکات آن باشیم.

متن کامل »