آرشیو خبرها [تعداد خبرها : 2955]

روابط ترکیه و ایران در تبادل آثار ادبی، قابل دفاع است

روابط تركيه و ايران در تبادل آثار ادبي، قابل دفاع است

تانِر بیوغلو با اشاره به این که طرح حمایتی تدا با هدف توسعه نشر آثار ترکی استانبولی به سایر زبان¬ها ایجاد شد گفت: از سال ۲۰۰۵، با یارانه¬ای که به تدا تعلق گرفت، ۳۲۰۸ عنوان کتاب در ۸۲ کشور و به ۶۰ زبان دنیا ترجمه شده است که ناشران ایرانی در صدر این آمار قرار دارند.

متن کامل »

ارتباطی بین نشر سنتی و نشر الکترونیک وجود ندارد

ارتباطي بين نشر سنتي و نشر الكترونيك وجود ندارد

داریوش مطلبی معتقد است: عموما ارتباط واقعی بین نشر چاپی و سنتی با نشر الکترونیک وجود ندارد و همچنان ناشران الکترونیک موسسات نرم‌افزاری هستند که محتوا تولید می‌کنند. در حالی که در هیچ کجای دنیا پلتفرم‌های عرضه محتوا، نشر الکترونیک محسوب نمی‌شوند. بنابراین محتوایی که در حوزه نشر الکترونیک تولید می‌شود سازوکار، زیرساخت و تعریف متفاوتی از نشر سنتی دارد.

متن کامل »

ناشرانی با تالیفات پرتیراژ، شانس بیشتری برای پذیرش در فلوشیپ دارند

ناشراني با تاليفات پرتيراژ، شانس بيشتري براي پذيرش در فلوشيپ دارند

سِدا دارکان چیفتچی بیان کرد: برای داوران فلوشیپ این موضوع اهمیت دارد که ناشر منتخب، جزو ناشران نام‌آشنا بوده که در کشور خود مخاطبان وسیعی داشته باشند. درواقع انتشاراتی‌هایی که صاحب تالیفات پرتیراژ هستند، شانس بیشتری برای پذیرش دارند.

متن کامل »

نمایشگاه مجازی کتاب اتفاق مبارکی است

نمايشگاه مجازي كتاب اتفاق مباركي است

مدیر نشر نیماژ گفت: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب برای سرپا ماندن ناشران در شرایط کنونی، اتفاق مبارکی است. استقبال از این نمایشگاه بسیار گسترده و واقعا دور از انتظار بوده و این موضوع بسیار خوشایند و باعث خوشحالی است.

متن کامل »