تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ | شناسه مطلب : ۲۴۹۳۷ | تعداد بازدید :

كتابفروشان قم از زمستانه كتاب استقبال خوبي كردند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم عنوان کرد؛

کتابفروشان قم از زمستانه کتاب استقبال خوبی کردند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: با شروع فراخوان زمستانه کتاب کتابفروشان از این طرح استقبال کردند و از آنجایی که امسال نمایشگاه استانی نداشتیم طرح زمستانه با استقبال خوب و بیشتری از سوی مردم و کتابفروشان روبرو شده است.

سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در گفت و گو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، با اشاره به طرح زمستانه کتاب گفت: یکی از دغدغه‌هایی که همیشه بعد از برپایی نمایشگاه کتاب در تهران و استان‌ها وجود داشت این بود که در این چرخه باید کتابفروشان را ببینیم و در واقع حمایت از نشر با حمایت از کتابفروشی‌ها کامل می‌شود.

 

وی در این زمینه ادامه داد: همیشه این خلاء در نمایشگاه‌ها وجود داشت که کتابفروشان که حلقه رابط ناشران و مردم هستند در آن حضور نداشتند و طی سال‌های اخیر با تدبیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) توانسته است این خلاء را پر کند.

 

کاشانی با اشاره به مهمترین کاربرد این طرح‌ها توضیح داد: یکی از مهمترین این کاربردها این بوده کتابفروشان را وارد چرخه تامین کتاب مردم می‌کند و از سویی مخاطب به دلیل نزدیک بودن به کتابفروشی راضی است و هم کتابفروش که می‌تواند کتابش را به مردم عرضه کند.

 

به گفته وی، اجرای چنین طرح‌هایی در کل به نفع مجموعه صنعت نشر و ناشران و مولفان می‌شود و اجرای آن طی سال‌های اخیر تاثیر زیادی در فعالیت همه دست‌اندرکاران این حوزه گذاشته است.

 

کاشانی با اشاره به فعالیت استان قم در این طرح‌ها گفت: از آنجایی که قم یکی از قطب‌های نشر کشور است، هم مردم و هم کتابفروشان از طرح‌های فصلی استقبال کرده‌اند و معمولا قم از شهرهای برتر در این طرح‌ها بوده و کتابفروشان نیز رتبه‌های دوم و سوم را داشتند.

 

وی تاکید کرد: امیدواریم با تعمیم و گسترش این طرح‌ها در طول سال به بهانه‌های مختلف بتوانیم برنامه‌ریزی و حمایت بیشتری از کتابفروشان داشته باشیم و با پیش‌بینی برنامه‌های دیگر ظرفیت‌هایی را برای حمایت از کتابفروشان ایجاد کنیم.

 

سید موسی حسینی کاشانی همچنین درباره ظرفیت‌های استان قم در زمستانه کتاب گفت: با شروع فراخوان زمستانه کتاب، کتابفروشان از این طرح استقبال کردند و از آنجایی که امسال نمایشگاه استانی نداشتیم طرح زمستانه با استقبال خوب و بیشتری از سوی مردم و کتابفروشان روبرو شده است.

 

طرح زمستانه کتاب از نهم اسفند آغاز و  تا شانزدهم اسفند ماه در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور برگزار می شود.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *