تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ | شناسه مطلب : ۲۴۹۴۰ | تعداد بازدید :

زمستانه كتاب مشوق خوبي براي اهل كتاب و كتابخواني است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد؛

زمستانه کتاب مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه در ایام کرونا مردم می‌توانند در زمستانه کتاب با ۲۵ درصد تخفیف کتاب خریداری کنند مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی هستند و با توجه به تنوع موضوعی و پراکندگی جغرافیایی این اقدام حرکت خوبی است که در هر دوره استقبال خوبی از آن می‌شود.

حجت الاسلام حسین میرزایی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، درباره اهمیت طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب)، گفت: در هر بازار اقتصادی در دورانی که ما زندگی می‌کنیم پیش‌ از اینکه به فکر تولید باشیم باید به فکر مصرف و محلی باشیم که این کالا عرضه شود وگرنه صنایع شکست می‌خورند و نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

 

وی ادامه داد: قاعدتا در صنعت نشر و کتاب نیز باید به این موضوع توجه داشت و اگر در حوزه کتاب و کتابفروشی بازار مناسبی تعریف نکرده باشیم به شکل طبیعی هر کتابی که چاپ می‌شود به دست مردم نمی‌رسد و بازار نشر متضرر می‌شود.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طر‌ح‌های فصلی فروش کتاب گفت: با توجه به اینکه در ایام کرونا مردم می‌توانند با ۲۵ درصد تخفیف کتاب خریداری کنند مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی هستند و با توجه به تنوع موضوعی و پراکندگی جغرافیایی این اقدام حرکت خوبی بوده است که در هر دوره استقبال خوبی از آن می‌شود.

 

میرزایی در پایان درباره لزوم توجه به کتابفروشان نیز یادآور شد: صنعت نشر یک زنجیره است و هر جای این زنجیره دچار اختلال شود کل مجموعه به هم می‌ریزد اما پیشخوان و پیشانی زنجیره نشر کتابفروشان هستند که هر چه قوی‌تر کار کنند بقیه حلقه‌ها تحرک و پویایی خوبی خواهند داشت.

 

طرح زمستانه کتاب از نهم اسفند آغاز و  تا شانزدهم اسفند ماه در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور ادامه  دارد.

 


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *