تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ | شناسه مطلب : ۲۵۲۲۵ | تعداد بازدید :

فروش ١٢ ميلياردي «تابستانه كتاب ١٤٠٠» در سه روز


فروش ١٢ میلیاردی «تابستانه کتاب ١٤٠٠» در سه روز

با پایان سومین روز اجرای طرح «تابستانه کتاب ١٤٠٠»، ١٢٠ میلیارد و ٩٦٠ میلیون و ٧٧٨ هزار و ٦٧٢ ریال کتاب در کشور به فروش رسید.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، با باقی ماندن چهار روز از مهلت استفاده از یارانه ٢٠ درصدی در کتابفروشی‌های عضو طرح «تابستانه کتاب ١٤٠٠» ٢٠٨ هزار و ٨٢٥ نسخه کتاب به ارزش ١٢٠ میلیارد و ٩٦٠ میلیون و ٧٧٨ هزار و ٦٧٢ ریال از سوی ٩٧٤ کتابفروش به فروش رسید.

 

 

استان‌های تهران با ١٦٢ کتابفروشی، خراسان رضوی با ١٢٣ کتابفروشی، اصفهان با ٩٣ کتابفروشی، قم با ٨٣ کتابفروشی، آذربایجان شرقی با ٦١ کتابفروشی، کردستان با ٥٥ کتابفروشی و فارس با ٥٤ کتابفروشی بیشترین مشارکت کتابفروشی‌ها در طرح «تابستانه کتاب ١٤٠٠» را به نام خود ثبت کردند.

 

 

همچنین در این طرح  تاکنون، استان تهران با فروش ٣١ هزار  و ٩٦٤ نسخه کتاب، خراسان رضوی با فروش  ٢٤ هزار و ٦٠١ نسخه کتاب و اصفهان با فروش ٢٢ هزار  و ٣٦٨ نسخه کتاب  به ترتیب سهم ١٥، ١٢ و ١١ درصدی در فروش کتاب داشته‌اند.

 

 

لازم به ذکر است، در طرح «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» خریداران می‌توانند تا پانزدهم مردادماه با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح،‌ کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با یارانه ۲۰ درصدی خریداری کنند.

 

اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح به تفکیک هر استان بر روی سایت tarh.ketab.ir قابل مشاهده است.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *