تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ | شناسه مطلب : ۲۶۷۱۴ | تعداد بازدید :

فعاليتهاي فرهنگي دومين نمايشگاه مجازي كتاب تهران

فعالیت‏های فرهنگی

فعالیتهای فرهنگی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

ستاد برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با عنایت به لزوم هم‌افزایی تمام نهادها و سازمان‌های مرتبط با حوزه فرهنگ برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی، با همکاری و مشارکت دستگاه‌ها، مؤسسات، انجمن‏ها، تشکل‏ها، ناشران و... برنامه‌های متنوع فرهنگی را با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی برای استفاده مخاطبان برنامه‌ریزی و پیش‌بینی کرده است که مهم‌ترین آن‌ها به شرح ذیل است:

نشست‏‌های فرهنگی

این نشست‏‌ها در چهار رده؛ داخلی، خارجی (بین‌المللی)، محافل ادبی و کارگاه‌های آموزشی و در چهار حوزۀ اقتصاد نشر، ترویج کتاب و کتاب‌خوانی، نشر الکترونیکی و هم‌‏افزایی بخش دولتی و خصوصی برنامه‌ریزی‌شده است و در بخش سرای اهل‌قلم با حضور نویسندگان، ناشران، منتقدان و مخاطبان برگزار می‏گردد.

با توجه به محدودیت‏‌های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا و کاهش ظرفیت سالن‏‌ها، اولویت حضور با متقاضیانی است که زودتر از سایرین نسبت به هماهنگی برای حضور در برنامه با (02191006363 داخلی  231 و 225) اقدام نمایند. علاقه‌مندان همچنین می‌توانند از طریق فضای مجازی (صفحه اینستاگرام و آپارات خانه کتاب و ادبیات ایران و اسکای روم) نیز در این نشست‌ها شرکت نمایند.

 • نشست‏‌های داخلی: موضوع محور و کتاب محور.

برای اطلاع از عناوین، تاریخ و محل برگزاری نشست‏های داخلی اینجا را کلیک کنید.

 • نشست‌‏های خارجی (بین‌المللی): با محوریت ادبیات کودک در فضای بین‌الملل.

 برای اطلاع از عناوین، تاریخ و محل برگزاری نشست‏های خارجی اینجا را کلیک کنید.

 • محافل ادبی: شعر و طنز.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره محافل ادبی اینجا را کلیک کنید.

 • کارگاه‏‌ها: درزمینه نویسندگی، شعر و داستان، ویراستاری و درست‌نویسی.

برای اطلاع از عناوین، تاریخ و محل برگزاری کارگاه‌ها اینجا را کلیک کنید.

 

رویدادهای فرهنگی

رویدادهای فرهنگی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران شامل مجموعه فعالیت‏‌هایی است که در سطح کشور هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه و با حضور و مشارکت دیگر نهادها با هدف ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و کمک به رونق فروش کتاب به اجرا درخواهد آمد و مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

الف: پویش‌‏ها

 • پویش # من- هم- کتاب- خریدم. (ویژه خریداران): این پویش با هدف ترویج کتاب و کتاب‌خوانی با مشارکت علاقه‌مندانی که یک یا چند جلد کتاب از نمایشگاه خریداری کرده‌اند اجرا می‌شود.

نحوه شرکت در پویش «#من-هم-کتاب-خریدم».

 • پویش # این- کتاب- را –بخرید. (ویژه ناشران): این پویش برای معرفی کلی کتاب توسط ناشران طراحی‌شده تا ضمن رونق دادن به فروش کتاب و بالا بردن سطح سلیقه عمومی، مخاطبان را در انتخاب کتاب‌های بهتر کمک نماید.

نحوه شرکت در پویش # این- کتاب- را –بخرید.

 • نذر کتاب: طرح نذر کتاب به‌منظور جمع‌آوری حمایت‌های مالی خیرین و حامیان حقیقی و حقوقی برای اهدای کتاب به افرادی که امکان خرید کتاب ندارند، برگزار می‏ شود.

 #نذر_کتاب.

 ب: برنامه‏‌ها

ستاد برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با مشارکت و همکاری سازمان‏ها و نهاد‏ها و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر تهران و سراسر کشور برنامه‏‌های متنوع فرهنگی را برنامه‌ریزی و به اجرا درخواهد آورد.

علاقه‌مندان می‏توانند جهت اطلاع از فهرست برنامه‌های فرهنگی و شرایط شرکت در آن‏ها، صفحه خانه کتاب و ادبیات ایران را در اینستاگرام دنبال کنند و از طریق وب‌سایت آپارات و پلتفرم اسکای روم برنامه‏‌ها را مشاهده نمایند. برای شرکت حضوری نیز شماره تلفن 91006363 021 داخلی 231 و 225 آماده پاسخگویی است.

برای اطلاع از عناوین و سایر اطلاعات برنامه‌‏های ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اینجا را کلیک کنید.

برای اطلاع از عناوین و سایر اطلاعات برنامه‏‌های سازمان‏‌ها/نهادهای همکار و... اینجا را کلیک کنید.

برای اطلاع از عناوین و سایر اطلاعات برنامه‏‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اینجا را کلیک کنید.

 

 • بازدیدها

نظر به اهمیت اطلاع‏‌رسانی و آگاهی از این رخداد بزرگ فرهنگی، امسال برای اولین بار مرکزی برای استقبال از مقامات، ناشران و چهره‏‌های فرهنگی و هنری پیش‌بینی‌شده که با دعوت‏ رسمی از افراد به ارائه اطلاعات درباره کمیت و کیفیت برگزاری برنامه‌های مربوط به نمایشگاه، فرآیند پشتیبانی و برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب خواهد پرداخت.

برای اطلاع از آخرین اخبار بازدید و حضور میهمانان این مرکز اینجا کلیک کنید.

 • مرکز اطلاع‌رسانی و میز خدمت (از من بپرسید): این مرکز برای پاسخگویی حضوری به سؤالات مربوط به نمایشگاه، چگونگی خرید و... علاوه بر شماره مرکز پاسخگویی تلفنی (02191009898) پیش‌بینی‌شده است و مراجعه‌کنندگان این مرکز از امکان پشتیبانی خرید نیز بهره‏مند شوند.

لازم به ذکر است؛ با توجه به استقبال صورت گرفته از همکاری در برنامه‌های فرهنگی در نمایشگاه توسط سازمان‌ها، نهادها و... برنامه‌های فوق به روزرسانی خواهد شد.

 


نظرات کاربران

  نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *