تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ | شناسه مطلب : ۲۸۱۴۷ | تعداد بازدید :

بازديدهاي گروهي راهكاري براي حضور بيشتر مخاطبان در نمايشگاه كتاب

نماینده مردم خلخال و کوثر در بازدید از نمایشگاه کتاب تاکید کرد

بازدیدهای گروهی راهکاری برای حضور بیشتر مخاطبان در نمایشگاه کتاب

سید غنی نظری معتقد است برای جذب و کشاندن مخاطب به نمایشگاه کتاب برنامه‌های زیادی با هدف تشویق و ترغیب مردم به فرهنگ مطالعه باید اجرایی شود. یکی از این راهکارها، بازدید گروه‌های مختلف از نمایشگاه کتاب است.

به گزارش ستاد خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، سیدغنی نظری خانقاه نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، گفت: پس از دوسال چشم انتظاری امسال نمایشگاه کتاب به دو شکل حضوری و مجازی برگزار شده و این رویدادی است که برای اولین بار در سن سی‌وسه سالگی نمایشگاه کتاب تهران اتفاق افتاده است. 


وی افزود: دوستان یار مهربان با حضور در نمایشگاه حضوری و مجازی کتاب در جریان تازه‌های نشر کشور قرار می‌گیرند. در واقع نمایشگاه کتاب به ویترینی از نتایج فکر، اندیشه و پژوهش هزاران پژوهشگر و نویسنده در داخل و خارج از کشور تبدیل شده است. 


وی با مثبت ارزیابی کردن نمایشگاه سی‌وسوم خاطرنشان کرد: خرید از نمایشگاه مجازی کتاب برای آن دسته از علاقه‌مندانی مفید به فایده است که راهشان دور و دوست دارند با کم کردن هزینه‌های رفت و برگشت، بیشتر کتاب بخرند. برگزاری نمایشگاه کتاب بعد از دوسال وقفه جای تقدیر دارد و من از همه دست‌اندرکاران و مسئولان آن تشکر می‌کنم. 


نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: گسترش فرهنگ مطالعه، بالا رفتن فرهنگ عمومی، آشنایی با دستاوردهای علمی و فرهنگی و تبادلات فرهنگی میان مهمانان خارجی و داخلی از جمله ناشران، سفرا، مسئولان و رایزن های فرهنگی، نویسندگان، مخاطبان و عموم مردم همه و همه در سایه برگزاری نمایشگاه کتاب اتفاق می‌افتد. 


این مقام مسئول در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید برنامه‌های زیادی برای جذب مخاطب به نمایشگاه کتاب تدارک دیده شود تا موجبات تشویق و ترغیب مردم به فرهنگ مطالعه را فراهم آورد. یکی از این راهکارها بازدیدهای گروهی مختلف از نمایشگاه کتاب است.


نظری به خاطره‌ای از دوران دانشگاهی خود در بازدید از نمایشگاه کتاب اشاره کرد و اظهار داشت: هیچ وقت خاطره شیرین بازدید از نمایشگاه کتاب را در دوران دانشجویی‌ام فراموش نمی‌کنم. یادم می‌آید سال ۱۳۷۴ در دانشگاه اصفهان درس می‌خواندم آن زمان مسئول فرهنگی دانشگاه، فراخوان بازدید از نمایشگاه را روی تابلوی اعلانات دانشگاه اطلاع‌رسانی کرده بود و گروهی از دانشجویان نیز استقبال کردند. یک گروه چهل نفری که من هم جزو آنان بودم به نمایشگاه کتاب آمدیم و کتاب‌های درسی خود را خریداری کردیم، آنقدر کتاب خریده بودیم که نای بردن آن‌ها را نداشتیم. خاطره آن دوران من را هرسال به بازدید از نمایشگاه کتاب می‌کشاند و در حال حاضر هم که با وجود مسئولیت خطیر خدمتگذاری به مردم در مجلس شورای اسلامی، برنامه‌ام را طوری چیدم که امروز از نمایشگاه بازدید کنم. 


نماینده مردم کوثر و خلخال در مجلس شورای اسلامی بر بازدیدهای گروهی از نمایشگاه کتاب تاکید کرد و اظهار کرد: ترتیب دادن بازدیدهای گروهی دانش‌آموزی، دانشجویی، طلاب و حتی بچه‌های پیش دبستانی در بازدید از نمایشگاه کتاب یکی از ابزار فرهنگی و تبلیغاتی موثر برای حضور مردم در نمایشگاه کتاب است. ما در مجلس شورای اسلامی آماده تعامل با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم و در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی نیز در حوزه کتاب و کتابخوانی و صنعت نشر گام های مثبتی برداشته‌ایم. 


سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم آغاز شده و تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir  برگزار می‌شود.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *