تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ | شناسه مطلب : ۲۸۱۴۸ | تعداد بازدید :

استقبال بي‌نظير مردم از نمايشگاه كتاب غافلگيركننده بود

سید مهدی طباطبایی‌فرد در حاشیه نمایشگاه کتاب؛

استقبال بی‌نظیر مردم از نمایشگاه کتاب غافلگیرکننده بود

ما باید زودتر از این‌ها به مساله برگزاری همزمان دو نمایشگاه، ورود می‌کردیم و به این سطح می‌رسیدیم و به تعبیر بنده یکی از برکات دوران کرونا شاید همین امر باشد که مخاطبان فضای صرفا خرید و مجازی از متقاضیان بازدید و خرید حضوری مجزا شوند.

به گزارش ستاد خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب، سید مهدی طباطبایی‌فرد، مشاور و نویسنده، در ارتباط با برگزاری نمایشگاه حضوری کتاب پس از غیبت دوساله گفت: آنچه که بنده از نمایشگاه دیدم، غافلگیرکننده بود استقبال بی‌نظیر مردم از همین روزهای ابتدایی نمایشگاه است. زیرا هنوز نگرانی‌ها در مورد شیوع ویروس کرونا وجود دارد اما مردم نتوانسته‌اند شوق حضور در نمایشگاه را بعد از سه سال فراغ مهار کنند. حتی من به جهت شغل روانشناسی‌ام با ترس‌ها و نگرانی‌های مردم در این مورد مواجهم اما خوشبختانه دیدم هیچ چیز مانع حضور مردم نشده است.


 این نویسنده با بیان اینکه حتی از جهتی تصور می کردم شرایط اقتصادی سخت باعث کمرنگ شدن حضور بازدیدکنندگان باشد، افزود: بنده گمان می‌کردم که استقبال کم‌تری را شاهد باشم. حتی بعضی دوستان به من گفته بودند که ما خرج‌های واجب‌تری تا خرید کتاب داریم، اما در بدو ورود استقبال خیلی خوب مردم را دیدم، با توجه به روزهای ابتدایی آغاز به‌کار نمایشگاه شرایط را بسیار خوب دیدم و گمان می‌کنم استقبال بیشتری را هم در روزهای آتی شاهد باشیم. 


وی در ارتباط با همزمانی برگزاری نمایشگاه حضوری و مجازی عنوان کرد: ما باید زودتر از این‌ها به مساله برگزاری همزمان دو نمایشگاه، ورود می‌کردیم و به این سطح می‌رسیدیم و به تعبیر بنده یکی از برکات دوران کرونا شاید همین امر باشد، قطعاً این مساله بر فروش تاثیر بیشتری دارد و ما مخاطبان را از طیف‌های مختلف گرد هم می‌آوریم. کما اینکه بسیاری از مردم در سال‌های گذشته، با مشقت‌های زیادی به نمایشگاه می‌آمدند. امیدوارم هم در بعد مجازی و هم حضوری رشد کنیم و پاسخ منفعلانه به شرایطی که در آن قرار داریم، ندهیم.


طباطبایی‌فرد در خصوص اولویت خرید از نمایشگاه و خدمات غرفه‌های مختلف تصریح کرد: عریض‌تر شدن راهروها نسبت به سال‌های گذشته بسیار ایده و عمل خوبی بود که رقم خورده است و این بازتر بودن فضا حس خوبی را به مخاطبین می‌دهد. به دلیل حرفه‌‍ام علاقه به بررسی و پیگیری کتب در حوزه روانشناسی دارم و حتماً از همه غرفه‌های با این مضمون دیدن می‌کنم. همچنین هر کتاب یا موضوعی از کتاب که به رشد و بهتر شدن من کمک کند را بررسی می‌کنم.


وی در خصوص آثار خود در نمایشگاه عنوان کرد: امسال دو کتاب «قدرت متفاوت اندیشیدن» و «قصر حبابی» من در نمایشگاه موجود هستند، که «قدرت متفاوت اندیشیدن» حاوی  تمثیل متفاوت از داستان‌هایی که در قاب اتاق مشاوره رقم می‌خورند است و «قصر حبابی» حاوی 30 باور غلط درباره زوجین است که آن‌ها را به مشکل و دردسر می‌کشانند.


سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم آغاز شده و تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir  برگزار می‌شود.


نظرات کاربران

    نظر خود را درباره این مطلب، با دیگر بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارید !

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *