فراخوان پنجمین دوره انتخاب کتاب سال استان البرز منتشر شد | خانه کتاب و ادبیات ایران
09:56 - 1401/05/15 | بازدید 78

فراخوان پنجمین دوره انتخاب کتاب سال استان البرز منتشر شد

اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، فراخوان پنجمین دوره انتخاب کتاب سال استان البرز را منتشر کرد. آخرین مهلت ارسال آثار به این جایزه 10 شهریورماه 1401 خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران، پنجمین دوره انتخاب کتاب سال استان البرز را در سال 1401 برگزار می‌کند. بر این اساس از ناشران، پدیدآورندگان، مترجمان و مصححان دعوت می‌شود، کتاب‌های پیشنهادی خود که برای اولین‌بار در سال 1400 منتشر کرده‌اند را به همراه برگ اعلام وصول به دبیرخانه کتاب سال استان البرز ارسال کنند.

 

حمایت و تشویق مولفان، مترجمان و مصححان و ناشران استان؛ ارتقای فرهنگ جامعه اسلامی، حفظ و استقلال و هویت فرهنگی استان و همچنین شناسایی و معرفی نویسندگان فعال و ارتقای سطح کیفی نشر استان از اهداف این جایزه است.

 

برای شرکت در این جشنواره، آثار ارسالی باید برای نخستین‌بار در سال 1400 منتشر شده باشند. کتاب‌های آموزشی و کمک‌درسی از دایره انتخاب و داوری جایزه کتاب سال خارج می‌شوند و هرجلد از کتاب‌های دوره‌ای در صورت استقلال محتوایی حکم یک کتاب مستقل را دارد، درغیراینصورت بررسی کتاب منوط به ارائه نیمی از مجلدات است.

 

ملاک سال انتشار، شناسنامه ناشر در کتاب خواهد بود. همچنین کتاب باید دارای برگه اعلام وصول باشد. در این جایزه ویراست جدید آثار علمی اگر به تشخیص گروه داوری 40 درصد نسبت به ویراست قبلی تغییر کرده باشد، مجددا قابل بررسی است.

 

کتاب‌های نویسندگان غیربومی یا ساکن استان که در موضوعات دهگانه دیویی و کودک و نوجوان منتشر شده‌اند، می‌توانند در این دوره شرکت کنند. هر مولف باید 2 نسخه از اثر خود را برای شرکت در فرایند داوری، حداکثر تا 10 شهریورماه 1401 به دبیرخانه ارسال کند. آثار دریافت شده بازگردانده نخواهد شد.

 

به آثار برگزیده در هر بخش لوح تقدیر، تندیس و هدیه نقدی به ارزش 40 میلیون ریال اهدا خواهد شد. به آثار شایسته تقدیر نیز در هر بخش لوح تقدیر و هدیه نقدی به ارزش 10 میلیون ریال اهدا خواهد شد.

 

علاقه‌مندان به شرکت در پنجمین دوره انتخاب کتاب سال استان البرز، می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جایزه به نشانی کرج، بلوار شهید مطهری، نبش شاهد 2، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ارسال و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ 5 الی 32563150-026 داخلی 218 تماس بگیرند.

پر بازدیدها
بازدید 882
انتقال سامانه‌های خانه کتاب و ادبیات ایران به زیرساخت جدید

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 689
ابعاد فنی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بررسی شد

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 680
ایران و لبنان در حوزه ترجمه و تبادل آثار ظرفیت‌های خوبی دارند

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 628
استفاده از تحلیل عقلی در فلسفه مضاف داستان

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 568
رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب شدند

برای مشاهده کلیک کنید