ورود ثبت نام

فراخوان حضور در غرفه ایران ویژه نمایشگاه کتاب سلیمانیه 2022  | خانه کتاب و ادبیات ایران
16:20 - 1401/06/23 | بازدید 520

فراخوان حضور در غرفه ایران ویژه نمایشگاه کتاب سلیمانیه 2022

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه، 26 آبان تا 5 آذرماه 1401 برگزار می‌شود. ناشران، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها و مؤسسات فرهنگی تا 15 مهر فرصت دارند برای حضور در غرفه ایران ثبت‌نام کنند.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، چهارمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه (26 آبان تا 5 آذرماه 1401- 17 تا 26 نوامبر 2022) برگزار می‌شود و خانه کتاب و ادبیات ایران با هدف گسترش و توسعه نشر جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل با برپایی غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در این رویداد شرکت خواهد کرد.


  
از تمامی ناشران فعال، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها و مؤسسات فرهنگی سراسر کشور برای ثبت‌نام و مشارکت در این رویداد فرهنگی و معرفی آثار برتر ایرانی، دعوت به‌عمل می‌‌آید. 

 

اختصاص فضا در بخشی از غرفه ملی ایران و ارسال رایگان کتاب‌های‌ منتخب متقاضیان به نمایشگاه تا سقف معین ازجمله امکاناتی که برای متقاضیان درنظر گرفته شده است. خانه کتاب و ادبیات ایران، تنها مسئولیت ارسال کتاب‌ها را برعهده دارد و بازگشت کتاب‌های ارسالی، به ایران امکان‌پذیر نیست. تمامی هزینه‌ها و اقدامات مربوط به بلیت هواپیما، اقامت و رفت‌وآمد نماینده یا نمایندگان اعزامی، برعهده متقاضی است.

 

متقاضیان می‌توانند تا تاریخ 15 مهرماه 1401 برای حضور در غرفه ملی ایران در نمایشگاه سلیمانیه در سایت خانه کتاب و ادبیات ایران به آدرسketab.ir ثبت‌نام کنند.

 

ناشران، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها و مؤسسات فرهنگی باید حداکثر تا تاریخ 25 مهرماه برنامه‌ها و نشست‌های پیشنهادی خود را ارائه و یک نفر را به‌عنوان متصدی غرفه به‌صورت ثابت معرفی کنند. متقاضیان همچنین باید تا یکم آبان 1401 فهرست کتاب‌های مناسب و قابل‌عرضه در غرفه (ترجیحا آثار به زبان‌های کُردی، عربی، انگلیسی و فارسی) را اعلام کنند. 

 

تهیه بروشور و ارائه ترجمه متن چکیده کتاب‌ها به زبان‌های کُردی، عربی یا انگلیسی تا تاریخ دهم آبان‌ماه 1401 و تحویل کتاب‌های منتخب و بروشور به خانه کتاب و ادبیات ایران در جهت آماده‌سازی برای ارسال تا تاریخ 15 آبان‌ماه 1401 الزامی است. چنانچه آثار به‌طور مشخص از یک مؤلف باشد، بروشور معرفی مؤلف ارائه شود.

 

براساس اولویت‌های مربوط و ظرفیت محدود، نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در این‌خصوص اقدام خواهد شد.

 

دارا بودن مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازارهای جهانی نشر، تألیفی بودن کتاب‌های پیشنهادی (ارجحیت با کتاب‌های منتشره به زبان‌های کُردی، عربی و انگلیسی)، جدیدالانتشار بودن کتاب‌های پیشنهادی (اولویت با کتاب‌هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدیدچاپ آن‌ها در چهار سال اخیر باشد)، تناسب موضوعی کتاب‌های پیشنهادی (کتاب‌ها ازلحاظ موضوعی در یکی از حوزه‌های، ادبیات کلاسیک، ادبیات معاصر، ایرانشناسی، گردشگری، تاریخ، آموزش زبان فارسی و ادبیات کودک و نوجوان باشند)، شرایط عرضه کتاب‌ها در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه است.  

 

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین و برادران مظفر جنوبی، شماره 1080 مراجعه و یا با تلفن 02166415540 تماس بگیرند. پست الکترونیک به نشانی international@tibf.ir نیز برای اطلاع‌رسانی درنظر گرفته شده است.

پر بازدیدها
بازدید 32058
خرید کتاب از کتابفروشی ها با یارانه دولت آغاز شد

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 29601
آخرین اطلاعیه موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران پیش از ثبت نام ناشران برای شرکت در نمایشگاه مجازی کتاب

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 19393
مبلغ یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی، دانشجویان و طلاب اعلام شد/ اختصاص یارانه از 17 اردیبهشت

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 11664
آغاز فعالیت سامانه فروش کتاب

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 8108
چگونه از یارانه اعتباری خرید کتاب در نمایشگاه کتاب استفاده کنیم؟

برای مشاهده کلیک کنید