ورود ثبت نام

کتاب بهترین تغذیه روحی و معنوی انسان است | خانه کتاب و ادبیات ایران
10:30 - 1401/08/30 | بازدید 140

کتاب بهترین تغذیه روحی و معنوی انسان است

دانشیار تاریخ دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی، گفت: انتشار کتاب به‌ویژه در حوزه دانشگاهی، بهترین تغذیه روحی و معنوی انسان است. 

عطاء‌الله حسنی؛ دانشیار تاریخ دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با ستاد خبری سی‌اُمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، درباره اهمیت مطالعه، بیان کرد:  تمام نیازهای اجتماعی، شغلی و فرهنگی از طریق دانستن تأمین می‌شوند. دانستن جز از طریق کتاب صوتی، تصویری و کاغذی میسر نمی‌شود و نکته مهم این است که کتاب‌ها باید بتوانند نیازهای اجتماعی، بخشی، تخصصی و جهانی را برطرف کنند. 

 

وی افزود: اگر ارتباط قوی بین نویسندگان و خوانندگان شکل بگیرد، قطعا سرانه مطالعه در جامعه افزایش می‌یابد. غالبا این موضوع را فراموش می‌کنیم که در تبلیغ کتاب نیازمندی‌های گروه اجتماعی را درنظر بگیریم و سپس تولید کنیم. 

 

این استاد دانشگاه با اشاره به نقش جامعه دانشگاهی در افزایش سرانه مطالعه گفت: آموزش ممکن است به دو صورت دیدن و یادگرفتن باشد و اصلا نیازی به کتاب هم نداشته باشیم. انتشار کتاب به‌ویژه در حوزه دانشگاهی به علت رعایت چهارچوب‌های علمی بهترین تغذیه روحی، معنوی و ... را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد  و خوانندگان با اعتماد بیشتر می‌توانند کتاب دانشگاهی را مطالعه کنند و دریابند که این مدل از کتاب‌ها تبلیغاتی نیست، بلکه هدف آموزش و رفع نیاز از گروه‌های جامعه است.  

 

سی‌اُمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم» از ۲۱ تا ۲۷ آبان‌ماه ۱۴۰۱ در سراسر کشور برگزار شد.

پر بازدیدها
بازدید 8910
خرید کتاب از کتابفروشی ها با یارانه دولت آغاز شد

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 3161
آغاز فعالیت سامانه فروش کتاب

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 1967
فراخوان ثبت‌نام برای دریافت کاغذ ایرانی

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 1764
دوره آموزش مستندنگاری برگزار می‌شود

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 1651
انتقال سامانه‌های خانه کتاب و ادبیات ایران به زیرساخت جدید

برای مشاهده کلیک کنید