ورود ثبت نام

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سفره متنوع معنوی‌اش را برای گروه‌های مختلف مردم گسترانید | خانه کتاب و ادبیات ایران
14:19 - 1402/03/02 | بازدید 233

در نامه تقدیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان شد؛

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سفره متنوع معنوی‌اش را برای گروه‌های مختلف مردم گسترانید

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزارکنندگان سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تقدیر کرد. 

به گزارش ستاد خبری سی وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در متن نامه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: 


«ما مفتخریم که پروردگار علیم و حکیم معجزه جاودان آخرین پیام‌آورش حضرت محمد(ص) را از جنس فرهنگ و کتاب برگزید و در آن میراث مانا به قلم سوگند یاد نمود و عالمان و خردمندان را بر دیگران برتری بخشید. کتاب خوب و سودمند اگر سرچشمه‌اش زلال و محتوایش رشددهنده باشد، زمینه ارتقاء سطح دانش و بینش را فراهم می‌آورد و انسان مشتاق علم و دانش را در آغاز به پله دانایی و زان‌پس به بام توانایی ارتقاء می‌بخشد.

 

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران یکی از ارزشمند‌ترین رخداد‌های فاخر فرهنگی است که سفره متنوع معنوی‌اش را برای گروه‌های مختلف مردم، کودک و نوجوان، جوان، میانسال و کهنسال به زیبایی و شکوه خاصی گسترانید تا به نیازهای فکری و روحی مخاطبان پاسخی شایسته دهد. نمایشگاهی که در طول برگزاری‌اش از کمیت و کیفیت برتری در مقایسه با ادوار پیشین برخوردار بود و اسباب خرسندی و عنایت ویژه مقام معظم رهبری را فراهم آورد و به لحاظ استقبال مردمی و فروش کتاب نیز گوی سبقت را از دوره‌های پیشین ربوده.

 

موفقیت هر نمایشگاه علمی از جمله کتاب با بیش ‌از ۱۲۰ هزار عنوان جدید در نمایشگاه امسال نشانگر پویایی و طراوت جامعه نویسندگان و ملت بزرگ ایران است و این روندی است که بایستی به‌عنوان شاخص و چراغ راه آینده برای موفقیت نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درنظر گرفته شود. با توجه به بررسی‌ها و نظرسنجی‌ها مواردی نظیر تنوع آثار، جذابیت غرفه‌ها، فضای مناسب، گفتمان‌های نقد و بررسی، برنامه‌های فرهنگی و ادبی، تقویت‌ بخش بین‌الملل، مردمی بودن و حضور کم نظیر مردم، گفتمان‌های عفاف و حجاب و ... از ویژگی‌ها و نقاط قوت نمایشگاه امسال محسوب می‌شود که جملگی حکایت از تدبیر، بلند همتی و تلاش جهادی دست‌اندرکاران، ناشران و به‌ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد. 

 


بر این اساس مراتب تشکر و قدردانی خود را از مساعی ارزشمند وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت محترم فرهنگی و نقش‌آفرینان مؤثر اعلام نموده و مواردی را جهت رفع کاستی‌ها، افزایش رضایت‌مندی مردم و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تقدیم می‌داریم:

 

۱ـ تلاش و برنامه‌ریزی برای کاهش قیمت کاغذ و کتاب با هدف افزایش توان خرید مردم
۲ـ گسترش بیشتر نمایشگاه‌های کتاب استانی بر مبنای تحقق عدالت فرهنگی
۳ـ اختصاص جایگاه ویژه در شأن به محصولات دیجیتال و سایبری و کتاب کودکان»

 

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیستم تا سی‌ام اردیبهشت ۱۴۰۲ در مصلی امام خمینی (ره) و همزمان به‌صورت مجازی در ketab.ir برگزار شد.

پر بازدیدها
بازدید 32058
خرید کتاب از کتابفروشی ها با یارانه دولت آغاز شد

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 29601
آخرین اطلاعیه موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران پیش از ثبت نام ناشران برای شرکت در نمایشگاه مجازی کتاب

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 19393
مبلغ یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی، دانشجویان و طلاب اعلام شد/ اختصاص یارانه از 17 اردیبهشت

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 11664
آغاز فعالیت سامانه فروش کتاب

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 8108
چگونه از یارانه اعتباری خرید کتاب در نمایشگاه کتاب استفاده کنیم؟

برای مشاهده کلیک کنید