ورود ثبت نام

بخش مجازی نمایشگاه کتاب عدالت فرهنگی را میسر کرد | خانه کتاب و ادبیات ایران
11:36 - 1402/03/03 | بازدید 300

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی:

بخش مجازی نمایشگاه کتاب عدالت فرهنگی را میسر کرد

تقی پورنامداریان گفت: بخش مجازی نمایشگاه کتاب دسترسی آسان و ارزان به کتاب را فراهم کرده و به برقراری عدالت فرهنگی کمک کرد.

تقی پورنامداریان؛ شاعر و استاد ادبیات فارسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در گفت‌وگو با ستاد خبری سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بیان کرد: مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید تسهیلاتی را برای فرهنگ‌دوستان درنظر بگیرند تا کتاب با قیمت کمتر و راحت‌تر در اختیار همه مردم قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه بخش مجازی نمایشگاه دسترسی آسان به کتاب را برای همه مردم در سراسر کشور فراهم کرده و صنعت نشر را در راستای برقراری عدالت فرهنگی پیش برده است، افزود: نمایشگاه مجازی در دوران کرونا فعالیت خود را آغاز کرد و امسال نیز همزمان با نمایشگاه حضوری برگزار شد. با اینکه تجربه ای جدید است، اما از آن استقبال خوبی صورت گرفت و همچنین باعث کم شدن هزینه‌ رفت‌وآمد مخاطبان و دسترسی راحت‌تر به کتاب شد.

 

پورنامداریان گفت: دانشجویان و کسانی که با کتاب سروکار دارند، معمولا با قیمت‌های بالای کتاب مواجه هستند که برای آن راهکارهایی مثل تخصیص یارانه وجود دارد و این امر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران محقق شد. البته تکنولوژی هم به کمک کتابخوانی آمده و کتاب‌ها علاوه‌بر کاغذی بودن به‌صورت پادکست و پی‌دی‌اف تولید می‌شوند که تولیدات این‌چنینی هم باعث کاهش قیمت کتاب می‌شود.

 

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیستم تا سی‌ام اردیبهشت ۱۴۰۲ در مصلی امام خمینی (ره) و همزمان به‌صورت مجازی در ketab.ir برگزار شد.

پر بازدیدها
بازدید 32058
خرید کتاب از کتابفروشی ها با یارانه دولت آغاز شد

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 29599
آخرین اطلاعیه موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران پیش از ثبت نام ناشران برای شرکت در نمایشگاه مجازی کتاب

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 19391
مبلغ یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی، دانشجویان و طلاب اعلام شد/ اختصاص یارانه از 17 اردیبهشت

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 11662
آغاز فعالیت سامانه فروش کتاب

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 8106
چگونه از یارانه اعتباری خرید کتاب در نمایشگاه کتاب استفاده کنیم؟

برای مشاهده کلیک کنید