پمپ لئو یا پمپ لیو یکی از انواع پمپ ها بوده و کمپانی سازنده این پمپ از سال 1995 مشغول به فعالیت می باشد. کمپانی لیو تولید کننده انواع مختلف پمپ از جمله پمپ های خانگی، کشاورزی و صنعتی است. در حقیقت می توان گفت کمپانی لیو یکی از بزرگترین تولید کنندگان پمپ های خانگی و صنعتی بوده و پمپ های آن در سراسر جهان استفاده می شود. کلیه پمپ های شرکت لیو دارای گارانتی یک ساله بوده و در معادن، صنایع پتروشیمی، صنایع متالوژی و نیروگاه ها به کار برده می شوند. پمپ لیو  یا پمپ لئو انواع مختلفی دارد و یکی از پر مصرف ترین انواع این پمپ، پمپ لیوی جتی است. این پمپ به خاطر داشتن انجکتورهای خارجی قادر به مکش آب حتی با وجود حباب های هوا از عمق 40 متری می باشد. پمپ استیل لیو بدنه و پروانه ایی از جنس  استیل دارد و به همین دلیل در مصارف صنعتی، ساختمانی و خانگی قابل استفاده است. پمپ بشقابی لیو نیز یکی دیگر از انواع پمپ لیو بوده و از آن برای پمپاژ کردن آب های تمیز و سیال خورنده استفاده می شود.

بوستر پمپ لیو

بوستر پمپ لیو یکی از پرمصرف ترین انواع بوستر پمپ بوده و کاربرد زیادی دارد. به طور کلی بوستر پمپ لیو دستگاهی است که با استفاده از آن فشار آب افزایش پیدا می کند. بوستر پمپ بیشتر در مکان هایی ، مورد استفاده قرار می گیرد که فشار آب پایین است. بوستر پمپ لیو می تواند چند پمپ را به طور موازی به یکدیگر متصل کرده و در نتیجه فشار آب را زیاد کند.  بوستر پمپ لیو یکی از پرمصرف ترین پمپ هایی است که در مجتمع های مسکونی و ساختمان های بزرگ به منظور افزایش فشار آب مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی می توان گفت بوستر پمپ برای تنظیم نمودن فشار آب در مناطق کم فشار به کار برده می شود. با استفاده از بوستر پمپ  لیو در مناطقی که فشار آب پایین است، مشکل کم آبی حل شده و در نتیجه آب به مقدار کافی به لوله ها وارد می شود. بوستر پمپ های لیو از چند الکتروپمپ درست شده اند و این الکتروپمپ ها به طور موازی در کنار یکدیگر قرار دارند. بوستر پمپ ها این توانایی را دارند که از طریق گرفتن انرژی مکانیکی از منابع بیرونی، این انرژی را به مایعات منتقل کنند. به این ترتیب فشار آب افزایش پیدا کرده و آب بیشتری به لوله ها وارد می شود. بوستر پمپ ها بیشتر در مکان هایی که ارتفاع خیلی زیاد دارند، استفاده می شوند زیرا فشار آب در این مناطق در مقایسه با سایر مناطق خیلی کم تر است. بوستر پمپ های لیو در موارد زیادی از جمله مصارف خانگی و ساختمانی، آبیاری پارک ها و فضاهای سبز، شبکه های آب شهری، آتش نشانی ها، بیمارستان ها و مراکز صنعتی استفاده می شوند.

پمپ سیرکولاتور لیو

پمپ سیرکولاتور خطی لیو یکی از پرمصرف ترین انواع پمپ آب می باشد. پمپ سیرکولاتور لیو برای به چرخش درآوردن آب گرم در سیستم های گرمایشی صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ های سیرکولاتور لیو با پمپاژ کردن مایعات در یک مدار بسته به حرکت در می آیند. این  پمپ ها مجهز به یک لوله اتصال و همچنین یک شیر یک طرفه می باشند و بیشترین عملکرد آنها، به چرخش در آوردن آب در سیستم های گرمایشی هیدرولیک و سیستم های سرمایشی است. وقتی آب به سمت بالا حرکت می کند، در اطراف پمپ سیرکولاتور به چرخش در می آید ولی دوباره به جای قبلی خود بر می گردد. بنابراین، پمپ های سیرکولاتور برای انتقال دادن آب به لوله ها باید از قدرت کافی برخوردار باشند . پمپ های سیرکولاتور  لیو از دو بخش الکتروموتور و پمپ آب تشکیل شده اند. موتور الکتریکی این پمپ، موجب به حرکت درآمدن پروانه ها شده و به این ترتیب آب به طرف بالا حرکت می کند. پمپ های سیرکولاتور لیو می توانند آب سرد وآب گرم را در رادیاتورها حرکت دهند. علاوه بر این، از این پمپ ها برای سیستم گرمایش در کف زمین نیز استفاده می شود. به طور کلی پمپ های سیرکولاتور از سایز خیلی کوچک تا سایز متوسط به وسیله چرخ های لوله محفاظت می شوند. برای نصب پمپ های سیرکولاتوری که سایز آنها بزرگ تر است، باید از روش لایه ایی استفاده کرد . پمپ هایی که در سیستم های هیدرولیکی بسته استفاده می شوند، از قطعات چدنی ساخته می شوند زیرا چدن ضد زنگ بوده و به این دلیل با وجود آبی که در لوله ها است، موجب زنگ زدگی یا اکسید شدن لوله ها نمی شود. پمپ هایی که جریان آب در آنها ثابت است، باید از مواد گران تری مثل برنز ساخته شوند زیرا برنز از زنگ زدگی آب در لوله ها جلوگیری کرده و علاوه بر این مانع از اکسید شدن آب می شود.

پمپ لجن کش لیو

پمپ لجن کش لیو یکی از بهترین محصولات کمپانی چینی لیو بوده و برای مصارف کشاورزی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت کمپانی لیو از معتبرترین شرکت های تولید کننده پمپ در حوزه های کشاورزی و صنعتی بوده و تولیدات آن کاملاً استاندارد است. پمپ های لجن کش لیو، از نوع پمپ های مستغرق سانتریفیوژ بوده و در دو مدل پمپ لجن کش تک فاز و پمپ لجن کش سه فاز تولید می شوند. بدنه پمپ های لجن کش لیو از مواد مختفی مانند استیل، چدن و برنز تولید می شود ولی به طور کلی این پمپ ها با توجه به کارکردی که دارند، از جنس های مختلفی تولید می شوند. از پمپ های لجن کش بیشتر برای تخلیه آب چاه ها استفاده  می شود زیرا این پمپ ها می توانند به خوبی آب باقی مانده در چاه  ها را تخلیه کنند. علاوه بر این پمپ های لجن کش قادر هستند فاضلاب های خانگی و صنعتی و همچنین همه سیالاتی که ذرات معلق دارند را پمپاژ کنند. پمپ های لجن کش لیو همچنین برای تخلیه پساب های فاضلاب، تخلیه استخرها و مکش سیالاتی که ذرات الیافی دارند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در حقیقت می توان گفت پمپ های لجن کش لیو یکی از پر کاربرد ترین پمپ ها در حوزه صنعتی بوده و انتقال دادن لجن فقط به وسیله این پمپ ها امکان پذیر است. در پمپ های لجن کش لیو از تجهیزات با کیفیتی استفاده شده است و حتی اگربه طور دائم از آنها استفاده شود، مشکلی برای آنها ایجاد نمی شود. در حقیقت می توان گفت تجهیزاتی که در پمپ های لجن کش به کار رفته، در برابر مواد شیمایی و شرایط خوردنده مقاومت زیادی دارند. از مهمترین کاربردهای پمپ های لجن کش، می توان به انتقال لجن در پالایشگاه ها و تصفیه خانه ها اشاره کرد.