فروشگاه پایا گسترش خورشید تابان عرضه کننده انواع مختلف پمپ، بوستر پمپ و همچنین تجهیزات استخری بوده و این محصولات را با بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می کند.

بوستر پمپ آتشنشانی

بوستر پمپ های آتشنشانی متشکل از دو الکتروپمپ بوده که یکی از آنها اصلی و دیگری رزرو می باشد. بوستر پمپ آتشنشانی برای افزایش فشار آب و دبی آبرسانی در سیستم اطفا حریق ساختمان های ادرای و مسکونی استفاده می شوند. بوستر پمپ های آتشنشانی با وجود لوله های مخصوصی که دارند می توانند به همه طبقات رسیده و آتش را خاموش کنند.  درحقیقت با استفاده از بوستر پمپ آتشنشانی، فشار بالای آب برای سیستم اطفای آتش تامین می شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه بوستر پمپ آتشنشانی بروید.

به طور کلی بوسترپمپ های آتشنشانی متشکل از یک یا چند الکتروپمپ هستند و به صورت موازی به یکدیگر متصل هستند و به وسیله یک تابلوی فرمان هوشمند به صورت جدا تحت کنترل قرار دارند. تعداد این الکتروپمپ ها باید با توجه به تعداد طبقات و همچنین مساحت ساختمان انتخاب شود. همچنین تعداد و اندازه  این نوع بوستر پمپ نیز در خاموش کردن آتش تاثیر مهمی داشته و هر اندازه تعداد این الکتروپمپ ها بیشتر باشد، موجب افزایش فشار خروجی شده و بنابراین آتش سریع تر خاموش می شود. طراحی و ساختن بوسترپمپ کاری بسیار دقیق و کارشناسی است.

بوستر پمپ های آتشنشانی علاوه بر الکتروپمپ ها دارای اجزای دیگری نیز هستند. روش کار این الکتروپمپ ها به این صورت است که با افزایش یافتن فشار، یکی از الکتروپمپ ها به طور اتومات روشن می شود. بخش دیگر این دستگاه، دستگاه مکش است و وظیفه آن انتقال آب از مخزن اصلی به الکتروپمپ است. بخش مکش دارای قطعاتی مانند صافی، شیر قطع و وصل، فلنج، لرزه گیر و مهره ماسوره است. مکش از طریق شیرآلات به مخزن و الکتروپمپ متصل شده و به این ترتیب قادر است آب را با فشار زیاد به بخش خروجی منتقل کند.

 

منبع تحت فشار

منبع تحت فشار نقش مهمی در حفظ فشار آب در سیستم های آبرسانی، کاهش مصرف برق و کاهش استهلاک پمپ آب دارد. منبع تحت فشار به خاطر تیوپی که دارد، قادر است هوا را با فشار خیلی زیاد ذخیره کند و به این ترتیب آب می تواند به خاطر فشار هوا وارد لوله ها شود. میزان آبی که به خاطر فشار بالا به مخزن تحت فشار وارد می شود، در هنگام باز شدن شیر، خالی می شود. اگر شیر آب بیشتر از مقدار آبی که در منبع تحت فشار ذخیره شده، باز شود پمپ به طور خودکار روشن شده و مقدار آب مورد نیاز را تامین می نماید.

مقدار فشار منبع تحت فشار به عواملی مانند تعداد طبقات، تعداد واحدها و همچنین متراژ ساختمان بستگی دارد. مهمترین مزیت منبع تحت فشار این است که با ذخیره نمودن آب با فشار مناسب، موجب می شود دیگر نیازی به روشن و خاموش کردن پمپ وجود نداشته باشد. این منبع نقش قابل توجهی در تاسیسات خانه ها داشته و علاوه بر مصارف خانگی در مواردی مانند بوستر پمپ های آبیاری، آتشنشانی و پمپ های صنعتی نیز به کار برده می شود.

مخزن تحت فشار با توجه به حجمی که دارد، مقداری آب در داخل مخزن خود نگه می دارد و بنابراین هر زمان که آب باز و بسته شود، پمپ روشن نمی شود. منبع تحت فشار همچنین برای جلوگیری از انبساط آب و درست کار کردن پمپ نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع تحت فشار از یک تیوپ و یک فلنج تشکیل شده است. نحوه کار  کردن این منبع به این صورت است که به خاطر هوایی که داخل آن وجود دارد، آب را به سمت لوله ها انتقال می دهد. زمانی که شیر آب باز می شود، فشار هوای موجود در منبع تحت فشار، در لوله زیاد می شود.

تجهیزات استخری

تجهیزات استخری تجهیزاتی هستند که برای تمیز نگه داشتن و نگهداری از استخرها، جکوزی ها و سونا استفاده می شوند. این تجهیزات یکی از مهمترین ابزارها برای راه اندازی استخرها بوده و بدون استفاده از آنها راه اندازی و تاسیس یک استخر ممکن نیست. به طور کلی می توان گفت تجهیزاتی که برای ساخت یک استخر مورد استفاده قرار می گیرند، با توجه به عمق و کاربرد استخرها کاملاً متفاوت می باشند. تجهیزات و لوازم استخر برای ساخت انواع استخر و جکوزی استفاده می شوند و این تجهیزات به دو مدل تجهیزات اصلی و جانبی در بازار موجود هستند. تجهیزات اصلی استخری از تجهیزات اصلی و ضروری برای ساخت استخرها بوده و در ساخت استخر حتماً باید از این تجهیزات استفاده شود.

فیلتر شنی استخر یکی از مهمترین تجهیزات استخری بوده و برای تصفیه آب استخر استفاده می شود. این فیلتر با تمیز کردن آب استخر، ذرات موجود در آب از جمله گل و لای، مواد آلی، باکتری ها و پلانگتون ها را نابود می کند.

فیلتر های شنی معمولاً به صورت استوانه ایی طراحی و تولید می شوند. ستون های این فیلترهای شنی با شن آنتراسیت پر شده و سپس درون استخر نصب می شود. برای جلوگیری از گرفتگی لوله های این فیلتر، در ابتدا یک لایه  شن  درشت بر روی نازل فیلتر ریخته می شود و سپس یک لایه شن ریز نیز روی لایه های درشت قرار داده می شود. با توجه به این که آب می تواند از بین ذرات شنی عبور کند، مواد موجود در آب در فیلتر شنی گیر کرده و در نتیجه آب بدون مواد معلق در فیلتر شنی جمع می شود. گاهی اوقات، به خاطر جمع شدن مواد معلق موجود آب در داخل فیلتر شنی، فشار آب کاهش پیدا می کند که در این مواقع صافی باید تمیز شود. فیلتر های شنی در موارد زیادی مانند تصفیه آب استخر ها، آب های سطحی چاه ها و رودخانه ها، فیلتراسیون فاضلاب های انسانی و صنعتی و همچنین تصفیه مصارف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.